Тешка гатанка за најостроумните - ќе ја погодите ли?

Некои гатанки се многу лесни, а на повеќето луѓе веќе и добро познати. Но, дали сте ја слушнале оваа? Да се дојде до одговорот е потребно малку повеќе размислување...

teshka-gatanka-za-najostroumnite-kje-ja-pogodite-li-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Домашна задача од Кина што ја збуни јавноста: Колку е висока масата? Периодов на социјалните мрежи се прослави домашна задача од Кина која претставув...
Загатка за умни глави: Кој број е паркинг местото на кое има автомобил? Како се снаоѓате со логичките загатки? Дали брзо доаѓате до решението?  ...
Забавно трик прашање: Пред кого секој мора да симне капа? Овојпат предизвикот е многу забавен и само најкреативните умови ќе дојдат до реш...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg