Трендови за венчаници кои ќе бидат хит за свадбите во пролет 2019-та
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Трендови за венчаници кои ќе бидат хит за свадбите во пролет 2019-та

Многумина пролетта ја нарекуваат сезона на свадби, а на невестите кои ја планираат свадбата во наредниот период секогаш им треба некој совет плус.

trendovi-za-venchanici-koi-kje-bidat-hit-za-svadbite-vo-prolet-2019-ta-01.jpg

Иако има многу невести кои веќе со месеци наназад ја поседуваат својата венчаница, има и такви кои оставаат за во последен момент или сметаат дека нема потреба толку да се брза.

На модните писти секоја сезона се промовираат тековните и претстојните трендови, па во продолжение ви ги претставуваме оние кои ќе бидат хит за оваа сезона.

Трендови за венчаници за пролет 2019 – ги имавте ли на ум и кој ви е фаворит?

Машни

trendovi-za-venchanici-koi-kje-bidat-hit-za-svadbite-vo-prolet-2019-ta-02.jpg

Целосно светкав материјал

trendovi-za-venchanici-koi-kje-bidat-hit-za-svadbite-vo-prolet-2019-ta-03.jpg

3-D цветни дезени

trendovi-za-venchanici-koi-kje-bidat-hit-za-svadbite-vo-prolet-2019-ta-04.jpg

Балски фустани

trendovi-za-venchanici-koi-kje-bidat-hit-za-svadbite-vo-prolet-2019-ta-05.jpg

Впечатливи невестински панталони

trendovi-za-venchanici-koi-kje-bidat-hit-za-svadbite-vo-prolet-2019-ta-06.jpg

Наметки наместо вел

trendovi-za-venchanici-koi-kje-bidat-hit-za-svadbite-vo-prolet-2019-ta-07.jpg

Надувани ракави

trendovi-za-venchanici-koi-kje-bidat-hit-za-svadbite-vo-prolet-2019-ta-08.jpg

Геометриски фигури и линии

trendovi-za-venchanici-koi-kje-bidat-hit-za-svadbite-vo-prolet-2019-ta-09.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Трендови кои ќе ги гледате на сите свадби во 2019-та Традиционалните свадби одамна останаа во минатото и многу парови сакаат да имаат...
Необичен тренд – Невести носат фустани кои не личат на венчаници (фото... Трендовите за венчавки се менуваат од сезона во сезона, но белата венчаница е се...
Бизарната листа со барања на невеста од гостите на нејзината свадба ст... Дали и во Македонија постојат вакви невести од хорор филм? Освен подарок во плик...