Трендови за венчаници кои ќе бидат хит за свадбите во пролет 2019-та

Многумина пролетта ја нарекуваат сезона на свадби, а на невестите кои ја планираат свадбата во наредниот период секогаш им треба некој совет плус.

trendovi-za-venchanici-koi-kje-bidat-hit-za-svadbite-vo-prolet-2019-ta-01.jpg

Иако има многу невести кои веќе со месеци наназад ја поседуваат својата венчаница, има и такви кои оставаат за во последен момент или сметаат дека нема потреба толку да се брза.

На модните писти секоја сезона се промовираат тековните и претстојните трендови, па во продолжение ви ги претставуваме оние кои ќе бидат хит за оваа сезона.

Трендови за венчаници за пролет 2019 – ги имавте ли на ум и кој ви е фаворит?

Машни

trendovi-za-venchanici-koi-kje-bidat-hit-za-svadbite-vo-prolet-2019-ta-02.jpg

Целосно светкав материјал

trendovi-za-venchanici-koi-kje-bidat-hit-za-svadbite-vo-prolet-2019-ta-03.jpg

3-D цветни дезени

trendovi-za-venchanici-koi-kje-bidat-hit-za-svadbite-vo-prolet-2019-ta-04.jpg

Балски фустани

trendovi-za-venchanici-koi-kje-bidat-hit-za-svadbite-vo-prolet-2019-ta-05.jpg

Впечатливи невестински панталони

trendovi-za-venchanici-koi-kje-bidat-hit-za-svadbite-vo-prolet-2019-ta-06.jpg

Наметки наместо вел

trendovi-za-venchanici-koi-kje-bidat-hit-za-svadbite-vo-prolet-2019-ta-07.jpg

Надувани ракави

trendovi-za-venchanici-koi-kje-bidat-hit-za-svadbite-vo-prolet-2019-ta-08.jpg

Геометриски фигури и линии

trendovi-za-venchanici-koi-kje-bidat-hit-za-svadbite-vo-prolet-2019-ta-09.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Романтична колекција на венчаници од Oscar de la Renta за есен 2023 (фото) Oscar de la Renta ја престави новата невестинска колекција романтични венчаници ...
10 најбизарни свадбени обичаи ширум светот: младенците не смеат да одат во тоалет 3 дена по церемони... Додека кај нас на традиционалните свадби имаме одење по невеста, бричење на млад...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg