Идеи за венчаници за невестите со облини кои се тренд оваа пролет

Девојките со „некој килограм плус“ не треба да се грижат, зашто постојат одлични модели на фустани кои ќе ги привлечат туѓите погледи, а и ќе бидат тренд за пролет 2024 година.

idei-za-venchanici-za-nevestite-so-oblini-koi-se-trend-ovaa-prolet-01.jpg

Секоја невеста сака да се чувствува посебно и исполнето на денот на нејзината венчавка.

Девојките со „некој килограм плус“ не треба да се грижат, зашто постојат одлични модели на фустани кои ќе им ги покријат недостатоците, а се хит за пролет 2024.

Неколку тренд идеи на венчаници кои може да ви служат како инспирација:

Венчаница од тантела со долги ракави

Овој фустан е декориран со смели цветни апликации и светкав тул, давајќи му на целиот фустан романтичен сјај кој е погоден за современа бајка.

idei-za-venchanici-za-nevestite-so-oblini-koi-se-trend-ovaa-prolet-02.jpg

Фустан кој ги нагласува облините

Овој фустан со спуштени прерамки и V-деколте е елегантно украсен со тул и цветчиња, а отворениот грб дава дополнителна елеганција.

idei-za-venchanici-za-nevestite-so-oblini-koi-se-trend-ovaa-prolet-03.jpg

Тоалета во А-крој

Деколтето е декорирано со апликации од тантела, инспирирани од цветчиња, а самиот облик на фустанот ќе ви овозможи слободно движење без напор.

idei-za-venchanici-za-nevestite-so-oblini-koi-se-trend-ovaa-prolet-04.jpg

Фустан за бохо-романтични невести

Овој фустан има големи апликации и слоеви од тул, а е во облик на А линија, со смело деколте.

idei-za-venchanici-za-nevestite-so-oblini-koi-se-trend-ovaa-prolet-05.jpg

М. Ѓ | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 модели на венчаници кои ќе бидат хит во 2024 година Шарени цветови, впечатливи деколтеа, одвоени ракави … погледнете ги овие доминан...
Немало луксуз и веселби со 500 гости - Како изгледале свадбите во Југославија? Свадбите во Југославија биле скромни, во кругот на семејството, без гламурозна о...
Каква венчаница да одберете според вашето тело + совети од Вера Ванг за совршен избор Секогаш треба да се водите од тоа каков е обликот на вашето тело па според тоа д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg