Пар стана вирален хит - Свадбената фотосесија ја направиле во продавницата каде што се запознале (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
rabota vo kujna 08-08-2020


Пар стана вирален хит - Свадбената фотосесија ја направиле во продавницата каде што се запознале (фото)

Со парче пица во рака, качени во количка за пазарување – фотките на парот кој свадбената фотосесија ја направил во продавницата каде што се запознале, станаа вирален хит.

par-stana-viralen-hit-svadbena-fotosesija-ja-napravile-vo-prodavnicata-kade-shto-se-zapoznale-foto-01.jpg

Наместо на плоштад, во парк или елитни ресторани, овој пар решил да се врати на местото каде што се запознале за да ја направат свадбената фотосесија опуштена и откачена, а истовремено романтична.

Џесика и Брендон Браун се запознале во Costco во 2017-та, а еден месец откако се венчале решиле токму таму да ја направат свадбената фотосесија.

par-napravil-svadbena-fotosesija-vo-prodavnicata-kade-shto-se-zapoznale-03.jpg

Во 2017-та, Џесика пазарувала со својата цимерка и се мислела дали да купи кутии „mac and cheese“, дебатирајќи дека посакува тоа да беше здрава храна, добра за телото.

Брендон го наслушнал разговорот и ѝ рекол „Добри се за тебе. Има кашкавал и плус се од Costco“, со што ја охрабрил и насмеал.

Тие си ги размениле броевите, а првиот состанок го имале 3 месеци подоцна во локален ресторан, каде поминало часови разговарајќи и гледајќи спортови на телевизија, па така започнала нивната романса. 

par-napravil-svadbena-fotosesija-vo-prodavnicata-kade-shto-se-zapoznale-02.jpg

Парот се венчал во мај, а церемонијата се одржувала на плажа во Хонолулу. Еден месец по свадбата, тие се вратиле во Costco во чест на нивното запознавање и почетокот на љубовта и таму ја направиле свадбената фотосесија.

Тие позирале со парче пица и во делот за „mac and cheese“, каде што всушност се запознале, а на официјалната Фејсбук страна на Costco беа споделени нивните фотки, па приказната вирално се рашири.

" data-width="630" data-show-text="true">

Nothing says love quite like mac and cheese. For Jessica and Brandon, it brought them together. The now-married couple...

Posted by Costco on Friday, 12 July 2019

Луѓето ги обожаваат за генијалната идеја и стекнаа огромна популарност, иако не го очекувале тоа, но сметаат дека нивната смисла за хумор и опуштеност е она што придонесува за успех во врските.

Погледнете ја целата фотосесија:

 

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Пар ќе настрадаше во несреќа кај водопад пред запросувањето Наместо планираното романтично запросување пред водопадите, тие имале адреналинс...
Кога љубовта го топи мразот: Пред-свадбена фотосесија на -3 степени (фото) Како си ја замислувате вашата свадбена фотосесија? На зајдисонце, на плажа, со п...
„Оставете ги децата дома, немаме место за сите“ – Пар си ги дели гостите по категории во поканата за... Си ги поделиле гостите според категории на приоритетни гости и гости кои може да...

Најчитани неделава