Најубавите венчаници од романтичната колекција на Zuhair Murad за есен 2020


Најубавите венчаници од романтичната колекција на Zuhair Murad за есен 2020

Зухаир Мурад создаде уште една невестинска бајка во новата колекција за есен 2020 – ги издвојуваме најубавите венчаници.

najubavite-venchanici-od-romantichnata-kolekcija-na-zuhair-murad-za-esen-2020-01.jpg

Невестинската колекција на Zuhair Murad е секогаш љубов на прв поглед, а жените редовно црпат инспирација од неговите дизајни.

За есен 2020 тој ја претстави колекцијата за невести, а во изборот на материјали, главната улога ја имаат органзата, свилата и чипката, а преовладуваат и слоевите од тул.

Погледнете ги најубавите венчаници од есенската колекција:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Најубавите веренички прстени создадени за модерните девојки За разлика од сите останати модни детали и ситници за свадбата, за вереничкиот п...
Венчаници заради кои ќе посакате уште утре да бидете невеста (фото) Секоја жена од девојче сонува да биде невеста, а овие неколку прекрасни венчаниц...
20 лежерни венчаници кои може да се носат и по големиот ден (фото) Опуштените свадби се сѐ почест избор на многубројни парови. А, согласно леж...

Најчитани неделава