Најубавите венчаници од романтичната колекција на Zuhair Murad за есен 2020
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Најубавите венчаници од романтичната колекција на Zuhair Murad за есен 2020

Зухаир Мурад создаде уште една невестинска бајка во новата колекција за есен 2020 – ги издвојуваме најубавите венчаници.

najubavite-venchanici-od-romantichnata-kolekcija-na-zuhair-murad-za-esen-2020-01.jpg

Невестинската колекција на Zuhair Murad е секогаш љубов на прв поглед, а жените редовно црпат инспирација од неговите дизајни.

За есен 2020 тој ја претстави колекцијата за невести, а во изборот на материјали, главната улога ја имаат органзата, свилата и чипката, а преовладуваат и слоевите од тул.

Погледнете ги најубавите венчаници од есенската колекција:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Најубавите веренички прстени создадени за модерните девојки За разлика од сите останати модни детали и ситници за свадбата, за вереничкиот п...
Венчаници заради кои ќе посакате уште утре да бидете невеста (фото) Секоја жена од девојче сонува да биде невеста, а овие неколку прекрасни венчаниц...
20 лежерни венчаници кои може да се носат и по големиот ден (фото) Опуштените свадби се сѐ почест избор на многубројни парови. А, согласно леж...