#womenwhowork: Три Инстаграм профили кои ќе ви се најдат за професионална инспирација


#womenwhowork: Три Инстаграм профили кои ќе ви се најдат за професионална инспирација

Ако сте во потрага по инспирација кога е во прашање вашиот професионален живот, истата ќе ја најдете кај дамите кои се сретнале со бројни предизвици и отворено разговараат работното секојдневие, работните викенди и неуспеси.

womenwhowork-tri-instagram-profili-koi-kje-vi-se-najdat-za-profesionalna-inspiracija-01.jpg

Тие ќе успеат да ве инспирираат и да ве воведат „зад завесата“ на својот работен ден.

Млади се, со претприемнички дух, успешни и знаат како да ја раскажат својата приказна на светот.

@jaclynrjohnson

Има помалку од 30 години и се наоѓа на листата на „Forbes - 30 Under 30“. Таа е организаторка на конференции , а е препознатлива по својата ултра популарна платформа Create & Cultivate.

womenwhowork-tri-instagram-profili-koi-kje-vi-se-najdat-za-profesionalna-inspiracija-1.jpg

@poppyjamie

Поранешна водителка на телевизија, а денес е основач на брендот на торби кои се наоѓа на профилот на Инстаграм на секоја модерна девојка. Заедно со Суки Вотерхаус таа го води и start up-от за мода, кој ги руши сите граници.

womenwhowork-tri-instagram-profili-koi-kje-vi-se-najdat-za-profesionalna-inspiracija-2.jpg

@meghanmarkle

Нејзината „лајфстајл“ страница, The Tig и Инстаграм профилот е плодно место за размена на идеи, возбудливи приказни и секојдневни случки.

womenwhowork-tri-instagram-profili-koi-kje-vi-se-najdat-za-profesionalna-inspiracija-3.jpg

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 тајни за успехот на Ријана: Како стана најбогата пејачка во светот? Со империја чија вредност се проценува над 230 милиони долари, музичката принцез...
Што сè може да се научи од старото актерско резиме на Меган Маркл? Кога Меган Маркл не ни помислуваше дека еден ден ќе стане војвотка и член на кра...
Како да го организирате работниот ден за максимална продуктивност? Свесниот дел од вас веќе е навикнат на динамичните работни денови. Останува само...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg