10 земји кои имаат најмногу работни часови неделно - Results from #1


10 земји кои имаат најмногу работни часови неделно

5. Јужна Африка 42.9 часови неделно

10-zemji-koi-imaat-najmnogu-rabotni-chasovi-nedelno-07.jpg

4. Костарика 44.5 часови неделно

10-zemji-koi-imaat-najmnogu-rabotni-chasovi-nedelno-08.jpg

3. Мексико 45.1 часови неделно

10-zemji-koi-imaat-najmnogu-rabotni-chasovi-nedelno-09.jpg

2. Турција 47 часови неделно

10-zemji-koi-imaat-najmnogu-rabotni-chasovi-nedelno-10.jpg

1. Колумбија 47.7 часови неделно

10-zemji-koi-imaat-najmnogu-rabotni-chasovi-nedelno-11.jpg

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

9 работи кои никогаш не треба да ги чувате на бирото на работа На турпијата не ѝ е местото на вашето биро. Ниту пак на нечистата шолја од кафе....
Топ 15 градови во светот каде луѓето имаат високи плати и многу денови одмор Во Москва ви следува 31 ден платен одмор годишно, а исто така и во Даблин, Ирска...
3 важни работи кои секоја жена треба да ги промени кај себе за да биде успешна Секоја жена посакува да биде успешна, но тоа не се постигнува преку ноќ и потреб...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg