Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Бизарен трик со жолчка стана хит: Како да ја доведете партнерката до лудило само со допир? (18+)

„Како да ги научите мажите да ве допираат? Трикот е да не пукне жолчката“ – стои во виралниот трик што треба да ги научи мажите како да ја доведат партнерката до оргазам само со допири.

bizaren-trik-so-zholchka-stana-hit-na-socijalnite-mrezhi-kako-da-ja-dovedete-partnerkata-do-ludilo-samo-so-dopir-18-01.jpg

За многу мажи женскиот оргазам е мистерија што не можат да ја сфатат. Затоа воопшто не нѐ зачудуваат големиот број текстови и статии што треба да ги поучат мажите како да ѝ помогнат на партнерката да стигне до врвот.

„Трикот со жолчката“, како што популарно се нарекува на социјалните мрежи треба да ги научи жените за техниката на самозадоволување, но и да им покаже како да ги научат своите партнери да ги доведат до оргазам.

bizaren-trik-so-zholchka-stana-hit-na-socijalnite-mrezhi-kako-da-ja-dovedete-partnerkata-do-ludilo-samo-so-dopir-18-02.jpg

Видеото објавено од Кајла Кристин досега е прегледано 13,8 милиони пати, а до него стои само едноставен опис:

„Како треба да ги научите мажите! Не притискајте премногу силно.“

Видеото почнува со инструкции во кои партнерот треба прво да ги среди ноктите, а потоа зема жолчка од јајце во раката и треба полека со прстите да кружи по неа, без да ја пукне површината и да се разлее.

Погледнете го видеото:

@kaylachristinee ♬ Dissolve - Absofacto

Инаку се смета дека клиторисот е најчувствителната ерогена зона кај жените, кој содржи околу 8.000 нервни завршетоци. Се смета дека со стимулација на овој дел од женското тело, најлесно можете да ја доведете партнерката до оргазам.

Прочитајте и Анатомија на женскиот полов систем: Сѐ што треба да знаете – како изгледаат органите, каде се оплодува јајце-клетката, промени по породување

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 работи кои жените ги мразат во врските + 5 работи кои мажите ги мразат во врските Зошто жените ставаат крај на врските? Пред пријателите можам полесно да си ја от...
15 работи кои мажите ги мислат (а жените можеби не ги знаат, но треба) Кога сме љубезни со вас, не значи дека ви се додворуваме и сакаме да ве одведеме...
Колку често жените мислат на секс и уште 5 прашања за сексот на кои мажите бараат одговор (18+) Колку често жените размислуваат за секс и што е она што најмногу ги возбудува се...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg