Идеи за маникир за сите вљубенички во „Барби“ трендот (фото)

Розовата револуција ја зафати цел модна сцена, па таква е ситуацијата и со ноктите. Неколку „Барби“ идеи...

idei-za-manikir-za-site-vljubenichki-vo-barbi-trendot-foto-01.jpg

„Барби“ трендот доминира на модната сцена во моментов, а розовата боја ја гледаме насекаде, па така е и кога станува збор за маникирот.

Розовата револуција се врати на голема врата преку филмот „Barbie“.

idei-za-manikir-za-site-vljubenichki-vo-barbi-trendot-foto-02.jpg

Со овој тренд и ноктите добија посебен шарм.

Идеи за „Барби“ нокти:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

25 идеи како да изгледате женствено во широки фармерки (и да ви биде удобно) Со тесна маичка или корсет, кошула која не е преширока, со сандали на штикла или...
Девојче (4) од Скопје во розови стајлинзи е мини верзија на Барби (фото) Барби манијата ја зафати и Македонија, а 4-годишно девојче од Скопје со аутфитит...
Вистинска дама од мали нозе: 6-годишно девојче од Скопје е мала модна икона (фото) Меланија Петковска (6) од Скопје е мало девојче, но е голем вљубеник во модата.&...
Плетени волуменозни капи и шалови - моден тренд кој ќе ја одбележи оваа зима (фото) Ако минатата година во мода беа беретките и шеширите, оваа сезона се враќаат пле...
Доволни ви се само 24 парчиња облека за да бидете тренди – предлог комбинации со нив (фото) Сигурно сте забележале дека колку повеќе облека имате во вашиот гардеробер, толк...
„Машки“ панталони, кошули и јакни – Младите трендсетерки сè почесто негуваат андрогин стил (фото) Машките парчиња облека, како широки панталони и големи јакни, повеќе не се само ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg