Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Моден двобој: Како изгледаат дизајнерските фустани кога ги носат манекенки vs. светски ѕвезди (фото)

Од Џенифер Лопез до Ева Лонгорија и Селин Дион - погледнете го модниот двобој на славните дами и манекенките на модните писти.

moden-dvoboj-kako-izgledaat-dizajnerskite-fustani-koga-gi-nosat-manekenki-vs-svetski-dzvezdi-foto-01.jpg

Светските дизајнери своите креации најчесто ги прават според идеалните димензии на слабите манекенки, за тие да ги облечат на модната писта и да изгледаат одлично.

Но, како изгледаат истите тие фустани кога ќе ги облечат светските ѕвезди за некој настан или за да се прошетаат на црвениот тепих?

Од Џенифер Лопез до Ева Лонгорија и Селин Дион - погледнете го модниот двобој на славните дами и манекенките на модните писти.

На која ѝ стои подобро дизајнерскиот фустан?

Емили Блант во фустан на Elie Saab

moden-dvoboj-kako-izgledaat-dizajnerskite-fustani-koga-gi-nosat-manekenki-vs-svetski-dzvezdi-foto-09.jpg

Хелен Мирен во здолниште и палто од Yves Saint Laurent   

moden-dvoboj-kako-izgledaat-dizajnerskite-fustani-koga-gi-nosat-manekenki-vs-svetski-dzvezdi-foto-11.jpg

Ребека Фергусон во фустан на Fendi

moden-dvoboj-kako-izgledaat-dizajnerskite-fustani-koga-gi-nosat-manekenki-vs-svetski-dzvezdi-foto-10.jpg

Флоренс Пју во фустан на Standing Ground

moden-dvoboj-kako-izgledaat-dizajnerskite-fustani-koga-gi-nosat-manekenki-vs-svetski-dzvezdi-foto-04.jpg

Ева Лонгорија во фустан на Alberta Ferretti

moden-dvoboj-kako-izgledaat-dizajnerskite-fustani-koga-gi-nosat-manekenki-vs-svetski-dzvezdi-foto-08.jpg

Џенифер Лопез во фустан на Zuhair Murad

moden-dvoboj-kako-izgledaat-dizajnerskite-fustani-koga-gi-nosat-manekenki-vs-svetski-dzvezdi-foto-03.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Познати дами во фустани кои одземаат здив кога ќе се свртат со грб Алесандра Амбросио, Хајди Клум, Ирина Шајк се само дел од дамите кои секогаш нè ...
Скапи брендови, необични форми - Какви чанти доминираа на Скопски моден фестивал 2024? Yves Saint Laurent, Karl Lagerfeld, Louis Vuitton се само дел од светските бренд...
15 ѕвезди кои избраа фустани од модните писти и во нив изгледаат поинаку од моделите Марго Роби, Џулија Робертс и Ева Лонгорија се само дел од актерките кои избраа ф...
Следењето модни трендови е вистински предизвик (низ 14 реални илустрации) Модата се движи во циклуси, па работите кои беа модерни во времето на нашите дед...
Папучите UGG се хит кај македонските инфлуенсерки: Новиот тренд ги подели мислењата (фото) Нашите инфлуенсерки Александра Шијакоска и Маја Кикириткова објавија модни комби...
Вистинска дама од мали нозе: 6-годишно девојче од Скопје е мала модна икона (фото) Меланија Петковска (6) од Скопје е мало девојче, но е голем вљубеник во модата.&...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg