Модерни комбинации за девојки: Што да облечете во топлите денови?


Модерни комбинации за девојки: Што да облечете во топлите денови?

Сите сме се нашле во ситуација каде што гардероберот е преполн, но ништо од тоа не ни делува доволно лесно за да ги победиме топлите денови. Проблемот не е во облеката, туку во намалената инспирација и комбинирањето на боите, материјалите и дезените.

moderni-kombinacii-sto-da-oblecete-vo-toplite-denovi-01

Кога температурите ќе се искачат до 40тиот степен, постојат неколку трикови кои ќе ви помогнат како да изгледате и да се чувствувате свежо.

- Носете материјали кои дишат, не се затворајте во синтетика.

- Носете лелеави фустани и здолништа, поудобни се отколку тесните фармерки и хеланки.

- Стапалата нека ви бидат секогаш откриени - балетанки, римјанки, апостолки со интересен дезен...

- Сведете ги аксесоарите на минимум. Колку и да сакате огрлици и нараквици, металот само ќе ви тежи и ќе ви создава непотребна топлина.

- Не се облекувајте слоевито. Една маичка или кошула е сосема доволна.

- Експериментирајте со боите и принтовите, како и со лесните ткаенини и чипкасти материјали.

Овие комбинации се одличен доказ дека овие совети изгледаат прекрасно кога ќе ги примените.

moderni-kombinacii-sto-da-oblecete-vo-toplite-denovi-02
moderni-kombinacii-sto-da-oblecete-vo-toplite-denovi-03
moderni-kombinacii-sto-da-oblecete-vo-toplite-denovi-04
moderni-kombinacii-sto-da-oblecete-vo-toplite-denovi-05
moderni-kombinacii-sto-da-oblecete-vo-toplite-denovi-06
moderni-kombinacii-sto-da-oblecete-vo-toplite-denovi-07
moderni-kombinacii-sto-da-oblecete-vo-toplite-denovi-08
moderni-kombinacii-sto-da-oblecete-vo-toplite-denovi-09

moderni-kombinacii-sto-da-oblecete-vo-toplite-denovi-10

Уште 9 комбинации на следната страна...Би можело да ве интересира:

Што симболизираат боите на облеката што ја носите? Која боја симболизира неутралност, која забава, која елеганција, а која невиност...
7 модни кобминации со кои ќе ги замените секојдневните „фармерки и џемпер“ аутфити Полн гардеробер – но, постојано едните исти 3 комбинации. Проблем кој секоја жен...
5 женски кежуал комбинации со патики (фото) Пролетта е период во кој можеме да уживаме во разни модни комбинации и парчиња. ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg