Зошто ѕвездите носат штикли поголеми за неколку броеви?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Зошто ѕвездите носат штикли поголеми за неколку броеви?

Оние кои ги следат црвените теписи и останатите гламурозни свечености, сигурно забележале дека славните жени речиси секогаш носат штикли поголеми за неколку броја.

zosto-dzvezdite-nosat-stikli-pogolemi-za-nekolku-broevi-1.jpg

Зошто? Дали е ова некој нов тренд?

Не. Воопшто не се работи за тренд, туку за трик за удобност и здравје на нозете.

zosto-dzvezdite-nosat-stikli-pogolemi-za-nekolku-broevi-2.jpg

Тие сметаат дека ако носат штикли поголеми неколку броеви ќе го спречат создавањето на плускавци и отекувањето на нозете.

zosto-dzvezdite-nosat-stikli-pogolemi-za-nekolku-broevi-3.jpg

Бидејќи со часови се на истите високи потпетици, понекогаш и по цела вечер, за да ја избегнат болката одбираат да носат штикли поголеми за еден или повеќе броеви. На тој начин го избегнуваат притисокот, удирањето на прстите во шпицот и болката предизвикана од ремчињата.

zosto-dzvezdite-nosat-stikli-pogolemi-za-nekolku-broevi-4.jpg

За да можат полесно да одат, стилистите советуваат да си стават силиконски влошки во поголемите штикли.

zosto-dzvezdite-nosat-stikli-pogolemi-za-nekolku-broevi-5.jpg

Двојната леплива лента е исто така уште еден трик со кој се служат за штиклите да останат фиксирани за ногата и ногата да не им излегува на секој чекор.

zosto-dzvezdite-nosat-stikli-pogolemi-za-nekolku-broevi-6.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тренд аларм: Ова лето се носат сандали со дебела штикла Сандалите со дебела штикла се единствените чевли кои ќе ви бидат потребни летово...
Тренд за есен: Шик капути на врзување Капутот е едно од најомилените модни парчиња на сите трендсетерки за студените д...
Трикови за облеката во лето да не ви држи топло Топлото време на никого не му оди во прилог кога треба да излеземе надвор и букв...