9 фото докази дека Меган Маркл сака да ги следи и копира аутфитите на други познати дами
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Project Manager 24-01-2020
Чувар 24-01-2020


9 фото докази дека Меган Маркл сака да ги следи и копира аутфитите на други познати дами

Откако е со принцот Хари, поранешната актерка сè почесто станува мета на модните критичари.

9-foto-dokazi-deka-megan-markl-saka-da-gi-sledi-i-kopira-autfitite-na-modnite-ikoni-01.jpg

Таа отсекогаш имала добри стајлинзи, а посебно откако влезе официјално во кралското семејство се обидува да се држи до дамскиот изглед.

Сепак, доколку подобро се анализираат нејзините аутфити може да се забележи дека често го следи стилот на познатите модни икони.

Погледнете 9 пати кога Меган имала аутфит инспириран од други познати дами:

Кетрин Хепберн

9-foto-dokazi-deka-megan-markl-saka-da-gi-sledi-i-kopira-autfitite-na-modnite-ikoni-02.jpg

Анџелика Хјустон

9-foto-dokazi-deka-megan-markl-saka-da-gi-sledi-i-kopira-autfitite-na-modnite-ikoni-03.jpg

Кристина Агилера

9-foto-dokazi-deka-megan-markl-saka-da-gi-sledi-i-kopira-autfitite-na-modnite-ikoni-04.jpg

Одри Хепберн

9-foto-dokazi-deka-megan-markl-saka-da-gi-sledi-i-kopira-autfitite-na-modnite-ikoni-05.jpg

Џеки Кенеди

9-foto-dokazi-deka-megan-markl-saka-da-gi-sledi-i-kopira-autfitite-na-modnite-ikoni-06.jpg

Џулија Робертс

9-foto-dokazi-deka-megan-markl-saka-da-gi-sledi-i-kopira-autfitite-na-modnite-ikoni-07.jpg

Ким Кардашијан

9-foto-dokazi-deka-megan-markl-saka-da-gi-sledi-i-kopira-autfitite-na-modnite-ikoni-08.jpg

Еван Рејчел Вуд

9-foto-dokazi-deka-megan-markl-saka-da-gi-sledi-i-kopira-autfitite-na-modnite-ikoni-09.jpg

Анџелина Џоли

9-foto-dokazi-deka-megan-markl-saka-da-gi-sledi-i-kopira-autfitite-na-modnite-ikoni-10.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Моден водич за мажи и жени: Како да носите одело со патики? (фото) Во очекување на потопли и сончеви денови, време е да почнеме да размислуваме за ...
25 идеи како да носите чанта со змиски принт (фото) Змискиот принт зема огромен замав во светот на модата, посебно чантите кои може ...
Гол долен дел од градите - бикини тренд за лето 2019 (фото) Неонски бикини или бикини со животински принт, но главен фокус е нетипичниот кро...