7 модни лекции кои мора да ги знае секоја модерна дама

Одберете жена чиј стил ве инспирира. Најдовте некое навистина вредно парче? Купете две! И Kејт Мидлтон го прави тоа.

7-modni-lekcii-koi-mora-da-gi-znae-sekoja-moderna-devojka-01.jpg

Ако сакате да зрачите со самодоверба и да изгледате убаво, најважно е да одберете парчиња облека во кои ќе ви биде комфорно.

Модни лекции кои мора да ги знае секоја модерна девојка:

Побарајте си инспиративна модна икона

Изберете некоја дама која во ваши очи е модна икона и црпете инспирација од неа. Без разлика дали тоа е Наталија Водјанова или Мишел Обама, важно е да е некоја која ви изгледа кул и стилски.

7-modni-lekcii-koi-mora-da-gi-znae-sekoja-moderna-devojka-02.jpg

Не судете им на брендовите според модните ревии

Светските брендови мора да бидат храбри и да експериментираат со дизајните за да го задржат вниманието на јавноста, но тоа не значи дека ако појдете во нивните бутици нема да пронајдете нешто што е практично и соодветно за вас.

7-modni-lekcii-koi-mora-da-gi-znae-sekoja-moderna-devojka-03.jpg

Редовно средувајте го плакарот и исфрлајте сè што не носите

Освен некои класични парчиња кои секогаш ќе идат ИН, сето друго по одредено време може слободно да замине во заборавот.

7-modni-lekcii-koi-mora-da-gi-znae-sekoja-moderna-devojka-04.jpg

Подгответе се за шопинг

Добро испитајте го вашето тело пред да појдете на шопинг. Проверете кои ви се проблематични делови, а кои сакате да ги истакнете.

7-modni-lekcii-koi-mora-da-gi-znae-sekoja-moderna-devojka-05.jpg

Изберете го вистинскиот број за вас

Запомнете дека капутот ќе го носите врз џемпер, па треба да го купите малку поширок, а црните хеланки треба да ви се број поголеми за да не се затегнат на вас и да ви се гледа долната облека.

7-modni-lekcii-koi-mora-da-gi-znae-sekoja-moderna-devojka-06.jpg

Најдовте некое навистина вредно парче? Купете две!

Ако некој фустан ви прилега совршено, купете уште еден во иста боја. Ова го прават и модните икони како Кејт Мидлтон.

7-modni-lekcii-koi-mora-da-gi-znae-sekoja-moderna-devojka-07.jpg

Изберете комфор

Кога ќе се чувствувате комфорно во некој аутфит, тогаш ќе изгледате како девојка од милион долари. Ако не ви е комфорно нема да изгледате привлечно дури и во скапи дизајнерски парчиња.

7-modni-lekcii-koi-mora-da-gi-znae-sekoja-moderna-devojka-08.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како изгледа ист фустан на девојка со облини vs. на слаба девојка - кој го носи подобро? Впечатлив макси кожен фустан кој го исцртува телото... Кој го носи подобро? Ким ...
Како стојат истите модни парчиња на слаба девојка vs. на девојка со облини (фото) Тие изгледаат сосема поинаку, но изгледаат подеднакво привлечно во истите модни ...
Сестрата на Нашата Беквалац - кул Србинка со одличен моден стил, двапати се развела од истиот маж (ф... Кристина Беквалац 2 пати била во брак со истиот маж и двапати се развела од него...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg