Модни правила на кои конечно може да им се спротивставите и да заминат во историјата
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Модни правила на кои конечно може да им се спротивставите и да заминат во историјата

Комбинација од два различни принта, целосно бел аутфит во зима или комбинација од розово и црвено – кој рекол дека овие се забранети модни комбинации?

modni-pravila-na-koi-konechno-mozhe-da-im-se-sprotivstavite-i-da-zaminat-vo-istorijata-01.jpg

Досега постоеја неколку модни правила во кои сите веруваа и до кои сите строго се придржуваа.

Но, светот на модата станува пофлексибилен и сега можете да комбинирате многу повеќе со добар стил.

Кои се правилата кои конечно можат да заминат во историјата и на кои може да им се спротивставите?

Не комбинирајте цревно и розово

modni-pravila-na-koi-konechno-mozhe-da-im-se-sprotivstavite-i-da-zaminat-vo-istorijata-02.jpg

Не носете пастелни бои во зима

modni-pravila-na-koi-konechno-mozhe-da-im-se-sprotivstavite-i-da-zaminat-vo-istorijata-03.jpg

Не носете шарени аутфити

modni-pravila-na-koi-konechno-mozhe-da-im-se-sprotivstavite-i-da-zaminat-vo-istorijata-04.jpg

Не мешајте различни принтови

modni-pravila-na-koi-konechno-mozhe-da-im-se-sprotivstavite-i-da-zaminat-vo-istorijata-05.jpg

Не носете бело во зима

modni-pravila-na-koi-konechno-mozhe-da-im-se-sprotivstavite-i-da-zaminat-vo-istorijata-06.jpg

Не комбинирајте црно со тегет

modni-pravila-na-koi-konechno-mozhe-da-im-se-sprotivstavite-i-da-zaminat-vo-istorijata-07.jpg

Секогаш комбинирајте ја бојата на чанта со чевлите

modni-pravila-na-koi-konechno-mozhe-da-im-se-sprotivstavite-i-da-zaminat-vo-istorijata-08.jpg

Забранет е целосно тексас аутфит

modni-pravila-na-koi-konechno-mozhe-da-im-se-sprotivstavite-i-da-zaminat-vo-istorijata-09.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

11 модни трикови кои ќе направат да изгледате 10 години помладо Не ги комбинирајте сите трендови наеднаш. Изберете тренди модни додатоци. Носете...
30 модни комбинации во кои ќе ја поминете есента на работа (фото) Есента е период кога е сосема нормално да искомбинирате сандали со мантил или кр...
Модни трендови од пред 100 години кои се популарни и денес Модата од минатото постојано се враќа, но дали знаете дека некои трендови кои де...