Есенски модни комбинации за полнички девојки - носете ги килограмите самоуверено (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Есенски модни комбинации за полнички девојки - носете ги килограмите самоуверено (фото)

Модата одамна престана да биде наменета само за овие или оние, разделени во неколку категории поради вагата за мерење на килограмите.

Esenski-modni-kombinacii-za-polnicki-devojki-01.jpg

Студеното време не значи дека треба да им кажеме збогум на фустаните и кратките здолништа. Исто така, во заблуда сте, доколку сметате дека жените со изразени облини не треба да парадираат наоколу во овие модни парчиња.

Единствениот совет за сите типови на девојки – заборавете на здолништата со многу набори, тие навистина не ѝ ласкаат на ниту една женска фигура.

Одберете сукња во А крој и имајте на ум дека особено модерна е миди-должината. Доколку пак сте пониски, може да одберете покус модел над колена, со цел визуелно да ве истанчи.

Ваквото здолниште комбинирајте го со кошули, блузи, маички, кожена јакна или мантил, во зависност од пригодите. Чизмите до глужд се многу подобар избор за разлика од оние повисоките до колена, бидејќи вторите ќе ви ги „скратат нозете“.

Ова се неколку модни комбинации во кои може да уживате оваа есен, дури и со повеќе килограми кои секогаш треба да знаете „да ги носите“ самоуверено:

Комбинации со здолниште

Esenski-modni-kombinacii-za-polnicki-devojki (4).jpg

Комбинации со панталони

Esenski-modni-kombinacii-za-polnicki-devojki (5).jpg

Комбинации со сакоа

Esenski-modni-kombinacii-za-polnicki-devojki (1).jpg

Комбинации со фустани

Esenski-modni-kombinacii-za-polnicki-devojki (3).jpg

Комбинации со фармерки

Esenski-modni-kombinacii-za-polnicki-devojki (2).jpg

Комбинации со наметки и долги мантили

Esenski-modni-kombinacii-za-polnicki-devojki (6).jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 модни лекции кои мора да ги знае секоја модерна дама Одберете жена чиј стил ве инспирира. Најдовте некое навистина вредно парче? Купе...
Модни правила на кои конечно може да им се спротивставите и да заминат... Комбинација од два различни принта, целосно бел аутфит во зима или комбинација о...
Како да одберете штикли кои ќе ви бидат удобни и нема да изгледате сме... Жените во штикли навистина изглеаат поженствено, но само доколку во нив се чувст...