30 зимски комбинации со дебели шалови и марами
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


30 зимски комбинации со дебели шалови и марами

За топла и стилска зима, шаловите и марамите се неизоставен моден додаток.

30-zimski-kombinacii-so-debeli-shalovi-i-marami-001.jpg

Волнените шалови се секогаш паметна идеја, но покрај нив, со задоволство оваа зима ќе носиме шалови од вештачко крзно, како и вечно модерните марами од меки, топли материјали.

Освен што може лежерно да ги префрлите околу вратот, може половично да ги замотате или пак да ги префатите со ремен околу струкот. Врзувањето на нежен јазол, како што тоа го правеле нашите мајки, е исто така добра опција.

За да ви ја поттикнеме креативноста како оваа зима да ги износите сите можни шалови и топли марами кои ги имате на располагање, ви предлагаме 30 комбинации за цел декември:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Моден тренд за пролет 2019: Како да носите долги шорцеви? Долгите шорцеви повторно се враќаат во мода, па време е да „прочепкате“ во шкафч...
Моден водич за мажи и жени: Како да носите одело со патики? (фото) Во очекување на потопли и сончеви денови, време е да почнеме да размислуваме за ...
7 модни кобминации со кои ќе ги замените секојдневните „фармерки и џем... Полн гардеробер – но, постојано едните исти 3 комбинации. Проблем кој секоја жен...