Сиромашна учителка докажува дека парите не се пресудни за стилот (фото)


Сиромашна учителка докажува дека парите не се пресудни за стилот (фото)

Таа има скромни примања, но тоа не ја спречува да изгледа како модна икона. Купува евтини парчиња облека и ги носи одново и одново.

siromashna-uchitelka-dokazhuva-deka-parite-ne-se-presudni-za-stilot-foto-01.jpg

Линдзи Једнак го води Инстаграм профилот „Тhe fashionably broke teacher”.

Почнало како забава, но сега таа има многу следбеници кои ги интересира нејзиниот моден стил, кој е шик мешавина од бои и дезени.

Таа самоуверено носи, црвено, портокалово, жолто и бестрашно комбинира принтови.

Во овој период од годината Линдзи обожава топли џемпери, миди здолништа и други модни парчиња во кои се чувствува комфорно. Во нив вели дека нема потреба да се грижи дали задникот ѝ е голем или има некој килограм вишок.

Таа е учителка со скромни примања и вели дека главен приоритет не ѝ се парите, туку тоа да направи разлика. Порачува дека ако некој нема пари, тоа не значи дека не може да има добар стил.

Дел од нејзините фотки:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Парчиња облека кои секоја девојка по 25-та година треба веќе да ги пос... До 25-та година девојките веќе почнуваат да градат сопствен стил, но во тој пери...
Модна еволуција: Какви очила за сонце се носеле низ годините? Очилата за сонце веќе не служат само за нивната примарна функција да штитат од с...
8 парчиња облека кои се опасни по здравјето ако ги носите секој ден Не, тука не говориме за танга гаќичките, туку за парчиња облека кои голема е вер...