Сиромашна учителка докажува дека парите не се пресудни за стилот (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Кувар/ка 22-03-2019


Сиромашна учителка докажува дека парите не се пресудни за стилот (фото)

Таа има скромни примања, но тоа не ја спречува да изгледа како модна икона. Купува евтини парчиња облека и ги носи одново и одново.

siromashna-uchitelka-dokazhuva-deka-parite-ne-se-presudni-za-stilot-foto-01.jpg

Линдзи Једнак го води Инстаграм профилот „Тhe fashionably broke teacher”.

Почнало како забава, но сега таа има многу следбеници кои ги интересира нејзиниот моден стил, кој е шик мешавина од бои и дезени.

Таа самоуверено носи, црвено, портокалово, жолто и бестрашно комбинира принтови.

Во овој период од годината Линдзи обожава топли џемпери, миди здолништа и други модни парчиња во кои се чувствува комфорно. Во нив вели дека нема потреба да се грижи дали задникот ѝ е голем или има некој килограм вишок.

Таа е учителка со скромни примања и вели дека главен приоритет не ѝ се парите, туку тоа да направи разлика. Порачува дека ако некој нема пари, тоа не значи дека не може да има добар стил.

Дел од нејзините фотки:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Парчиња облека кои секоја девојка по 25-та година треба веќе да ги пос... До 25-та година девојките веќе почнуваат да градат сопствен стил, но во тој пери...
Модна еволуција: Какви очила за сонце се носеле низ годините? Очилата за сонце веќе не служат само за нивната примарна функција да штитат од с...
Моден водич за мажи и жени: Како да носите одело со патики? (фото) Во очекување на потопли и сончеви денови, време е да почнеме да размислуваме за ...