9 модни трендови кои ќе ги носиме низ следните 12 месеци
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 20-06-2019
Возач 20-06-2019
Продавач 20-06-2019


9 модни трендови кои ќе ги носиме низ следните 12 месеци

Најголемите модни ентузијасти веќе ги одредија трендовите кои ќе ја одбележат 2019-та година и ги известија жените со какви парчиња треба да се подноват на стартот на годината.

9-modni-trendovi-koi-ke-gi-nosime-niz-slednite-12-meseci-01.jpg

Микс од материјали, нови силуети, игра со принтовите и боите се само дел од работите кои ќе ве натераат модно да еволуирате во наредните 12 месеци.

Што ќе носиме во годината која штотуку започнува?

1. Претерано големи шешири

9-modni-trendovi-koi-ke-gi-nosime-niz-slednite-12-meseci-02.jpg

2. Поинаков плисиран материјал

9-modni-trendovi-koi-ke-gi-nosime-niz-slednite-12-meseci-03.jpg

3. Тie-Dye техника на боење во две силни бои

9-modni-trendovi-koi-ke-gi-nosime-niz-slednite-12-meseci-04.jpg

4. Папучи

9-modni-trendovi-koi-ke-gi-nosime-niz-slednite-12-meseci-05.jpg

5. Проѕирни кабаници

9-modni-trendovi-koi-ke-gi-nosime-niz-slednite-12-meseci-06.jpeg

6. Многу реси

9-modni-trendovi-koi-ke-gi-nosime-niz-slednite-12-meseci-07.jpg

7. Неон

9-modni-trendovi-koi-ke-gi-nosime-niz-slednite-12-meseci-08.jpg

8. Нагласени раменици

9-modni-trendovi-koi-ke-gi-nosime-niz-slednite-12-meseci-09.jpg

9. Светки

9-modni-trendovi-koi-ke-gi-nosime-niz-slednite-12-meseci-10.jpg

 М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 модни лекции кои мора да ги знае секоја модерна дама Одберете жена чиј стил ве инспирира. Најдовте некое навистина вредно парче? Купе...
Модни правила по кои се води Меган Маркл, а може да ги следите и вие з... Меган Маркл секогаш изгледа совршено од глава до пети, иако не носи скапи парчињ...
7 модни парчиња кои мажите не треба да ги носат оваа сезона Нема ништо што повеќе ги привлекува жените од стилски облечен маж, кој не изглед...