Модни комбинации за студени денови и минусни температури (фото)


Модни комбинации за студени денови и минусни температури (фото)

Ниските температури проследени со ветар и неретко снег, се првата потешкотија со која се среќаваме овие зимски утра.

modni-kombinacii-za-studeni-denovi-i-minusni-temperaturi-001.jpg

Иако понекогаш ни се чини дека ни 100 слоеви облека нема да ни помогнат, сепак доволни се малку вештини за вашите зимски модни комбинации да изгледаат разиграно, а сепак топло.

Софистицираните меки материјали, волнените шалови и капи, како и вештачкото крзно, овој период се ваши најдобри пријатели.

Комбинирајте со дебели хулахопки, високи чорапи, многу слоеви и имате добитна комбинација.

Да не го заборавиме капутот, кој мора да биде дебел и топол.

Издвојуваме неколку комбинации кои се создадени за студени денови и минусни температури:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 модни лекции кои мора да ги знае секоја модерна дама Одберете жена чиј стил ве инспирира. Најдовте некое навистина вредно парче? Купе...
Модни трендови од пред 100 години кои се популарни и денес Модата од минатото постојано се враќа, но дали знаете дека некои трендови кои де...
8 модни трендови за кои сите се среќни што заминаа во заборав Испотените стапала во проѕирните чевли и кичестите монисти на нокти за среќа сѐ ...

Најчитани неделава