7 трендови од 2000-ите кои се враќаат во мода и 7 кои треба да останат во минатото


7 трендови од 2000-ите кои се враќаат во мода и 7 кои треба да останат во минатото

Се сеќавате ли како изгледавте во 2000-ите години и што беше во тренд во тоа време?

7-trendovi-od-2000-ite-koi-se-vrakjaat-vo-moda-i-7-koi-treba-da-ostanat-vo-minatoto-01.jpg

Секако, модата постојано се враќа и некои работи повторно се во фокус, но некои, засекогаш треба да останат во минатото.

Сигурно се сеќавате кога сте ја ределе цела коса со шнолички, или кога на забавите носевте огромни округли обетки – кои сега, се повторно во мода.

Да се потсетиме на модните трендови од 2000-ите и да разграничиме кои се враќаат во мода, а кои треба да останат само во семејните албуми.

Во минатото: Целосно тексас аутфит

7-trendovi-od-2000-ite-koi-se-vrakjaat-vo-moda-i-7-koi-treba-da-ostanat-vo-minatoto-02.jpg

Во мода: Големи округли обетки (и розова коса)

7-trendovi-od-2000-ite-koi-se-vrakjaat-vo-moda-i-7-koi-treba-da-ostanat-vo-minatoto-03.jpg

Во минатото: Апостолки на платформа

7-trendovi-od-2000-ite-koi-se-vrakjaat-vo-moda-i-7-koi-treba-da-ostanat-vo-minatoto-04.jpg

Во мода: Чокер ланчиња

7-trendovi-od-2000-ite-koi-se-vrakjaat-vo-moda-i-7-koi-treba-da-ostanat-vo-minatoto-05.jpg

Во минатото: Фармерки со ултра низок струк

7-trendovi-od-2000-ite-koi-se-vrakjaat-vo-moda-i-7-koi-treba-da-ostanat-vo-minatoto-06.jpg

Во мода: Фармерки без џебови

7-trendovi-od-2000-ite-koi-se-vrakjaat-vo-moda-i-7-koi-treba-da-ostanat-vo-minatoto-07.jpg

Во минатото: Фустани врз панталони

7-trendovi-od-2000-ite-koi-se-vrakjaat-vo-moda-i-7-koi-treba-da-ostanat-vo-minatoto-08.jpg

Во мода: Сјај за усни

7-trendovi-od-2000-ite-koi-se-vrakjaat-vo-moda-i-7-koi-treba-da-ostanat-vo-minatoto-09.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

14 трендови од почетокот на 2000-тите кои не би сакале да се вратат Се срамите ли од некои свои стари модни избори? Некои фотографии засекогаш остан...
8 трендови за плажа со кои е време да се збогуваме и нивна замена со нови Кажете им збогум на огледалните очила за сонце, монокините со отсечоци и бикинит...
Моден водич за мажи и жени: Како да носите одело со патики? (фото) Во очекување на потопли и сончеви денови, време е да почнеме да размислуваме за ...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава