7 модни кобминации со кои ќе ги замените секојдневните „фармерки и џемпер“ аутфити


7 модни кобминации со кои ќе ги замените секојдневните „фармерки и џемпер“ аутфити

Полн гардеробер – но, постојано едните исти 3 комбинации. Проблем кој секоја жена добро го разбира, но ретко има идеја како да го реши.

7-modni-kombinacii-so-koi-ke-gi-zamenite-sekojdnevnite-farmerki-i-dzemper-autfiti-001.jpg

Причината лежи во тоа што купуваме парчиња кои тешко се комбинираат едни со други, па не можеме да ги носиме во повеќе комбинации.

Па, како да им побегнете на секојдневните „фармерки и џемпер“ комбинации?

7 паметни модни алтернативи:

1. Ролка џемпер + миди здолниште

7-modni-kombinacii-so-koi-ke-gi-zamenite-sekojdnevnite-farmerki-i-dzemper-autfiti-01.jpg

2. Бела кошула + фустан

7-modni-kombinacii-so-koi-ke-gi-zamenite-sekojdnevnite-farmerki-i-dzemper-autfiti-02.jpg

3. Екстра долго сако наместо фустан

7-modni-kombinacii-so-koi-ke-gi-zamenite-sekojdnevnite-farmerki-i-dzemper-autfiti-03.jpg

4. Долг џемпер + високи чизми

7-modni-kombinacii-so-koi-ke-gi-zamenite-sekojdnevnite-farmerki-i-dzemper-autfiti-04.jpg

5. Машко сако + машки фармерки + бела маичка

7-modni-kombinacii-so-koi-ke-gi-zamenite-sekojdnevnite-farmerki-i-dzemper-autfiti-05.jpg

6. Џинс + долг карамела капут

7-modni-kombinacii-so-koi-ke-gi-zamenite-sekojdnevnite-farmerki-i-dzemper-autfiti-06.jpg

7. Раскопчана кошула со ролка одоздола

7-modni-kombinacii-so-koi-ke-gi-zamenite-sekojdnevnite-farmerki-i-dzemper-autfiti-07.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 модни лекции кои мора да ги знае секоја модерна дама Одберете жена чиј стил ве инспирира. Најдовте некое навистина вредно парче? Купе...
Модни правила по кои се води Меган Маркл, а може да ги следите и вие за стилски изглед Меган Маркл секогаш изгледа совршено од глава до пети, иако не носи скапи парчињ...
30 модни комбинации во кои ќе ја поминете есента на работа (фото) Есента е период кога е сосема нормално да искомбинирате сандали со мантил или кр...

Спонзорирани линкови: