Пролетни модни трендови со кои треба да го „освежите“ гардероберот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Пролетни модни трендови со кои треба да го „освежите“ гардероберот

Кои ќе бидат модни трендови оваа пролет, со што треба да се подновите и кои парчиња може да ги извадите од минатото?

proletni-modni-trendovi-so-koi-treba-da-go-osvezhite-garderoberot-01.jpg

Модата постојано се менува, но некои парчиња се враќаат во тренд, а други засекогаш остануваат во минатото.

Што ќе биде во тренд оваа пролет и со што треба да го освежите гардероберот?

Модни трендови за оваа пролет:

Беж нијанси

proletni-modni-trendovi-so-koi-treba-da-go-osvezhite-garderoberot-02.jpg

Фокус на раменици

proletni-modni-trendovi-so-koi-treba-da-go-osvezhite-garderoberot-03.jpg

Металик

proletni-modni-trendovi-so-koi-treba-da-go-osvezhite-garderoberot-04.jpg

Бициклистички

proletni-modni-trendovi-so-koi-treba-da-go-osvezhite-garderoberot-05.jpg

Микро чантички

proletni-modni-trendovi-so-koi-treba-da-go-osvezhite-garderoberot-06.jpg

Романтични фустани

proletni-modni-trendovi-so-koi-treba-da-go-osvezhite-garderoberot-07.jpg

Змиски принт

proletni-modni-trendovi-so-koi-treba-da-go-osvezhite-garderoberot-08.jpg

Комбинезони

proletni-modni-trendovi-so-koi-treba-da-go-osvezhite-garderoberot-09.jpg

Фокус на половина

proletni-modni-trendovi-so-koi-treba-da-go-osvezhite-garderoberot-10.jpg

Плисирани здолништа

proletni-modni-trendovi-so-koi-treba-da-go-osvezhite-garderoberot-11.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 модни трендови кои заради славните станаа хит во 2018-та Покрај глумењето во филмови, настапувањето на сцена или снимањето реално шоу, сл...
14 трендови од почетокот на 2000-тите кои не би сакале да се вратат Се срамите ли од некои свои стари модни избори? Некои фотографии засекогаш остан...
18 модни комбинации за топлите пролетни денови (фото) Иако времето во пролет е променливо, сепак има денови кога температурите се висо...