Проѕирните блузи и кошули се повторно во мода – како да ги носите? (фото)


Проѕирните блузи и кошули се повторно во мода – како да ги носите? (фото)

Модните блогерки ни презентираа нов тренд кој никој не очекуваше да се врати во мода – целосно проѕирни блузи и кошули.

prodzirnite-bluzi-i-koshuli-se-povtorno-vo-moda-kako-da-gi-nosite-foto-01.jpg

Овој моден тренд е само за храбри девојки кои знаат да ги носат ваквите модели со стил, а дефинитивно не се за секоја пригода.

Зависно од моделот, може да се носат на најразлични комбинации, со бралет, минималистички градник или маичка одоздола.

Ако сакате да бидете во чекор со модата оваа сезона – одберете проѕирна кошула, блуза со долги или кратки ракави, еднобојна и едноставна или со дезен.

Идеи како да носите целосно проѕирни блузи и кошули:

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како да носите гумени чизми за дожд, а да не изгледате смешно? (фото) Дали и на вас кога бевте деца ви се темнеше кога родителите сакаа да носите гуме...
Моден водич за мажи и жени: Како да носите одело со патики? (фото) Во очекување на потопли и сончеви денови, време е да почнеме да размислуваме за ...
9 фото докази дека Меган Маркл сака да ги следи и копира аутфитите на други познати дами Откако е со принцот Хари, поранешната актерка сè почесто станува мета на модните...

Најчитани неделава