13 заборавени трендови кои се враќаат во 2020-та
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


13 заборавени трендови кои се враќаат во 2020-та

Имате ли вие стари фотографии на кои сте нашминкани со зелена сенка или можеби син римел, а облеката ви е во неонско портокалова нијанса?

13-zaboraveni-trendovi-koi-kje-se-vratat-vo-2020-ta-001.jpg

Ако ги отворите вашите стари албуми ќе пронајдете фотографии за кои сметате дека е најдобро да останат заборавени.

Но, дали знаете дека некои од трендовите кои сте ги практикувале во минатото сега се враќаат на голема врата?

Шмекот на 90-тите станува повторно актуелен.

Заборавени трендови што се враќаат во 2020-та:

Ленти за коса

13-zaboraveni-trendovi-koi-kje-se-vratat-vo-2020-ta-03.jpg

Неонски нијанси

13-zaboraveni-trendovi-koi-kje-se-vratat-vo-2020-ta-02.jpg

Ултра кратки шорцеви

13-zaboraveni-trendovi-koi-kje-se-vratat-vo-2020-ta-04.jpg

Маички со гол стомак

13-zaboraveni-trendovi-koi-kje-se-vratat-vo-2020-ta-05.jpg

Бралети

13-zaboraveni-trendovi-koi-kje-se-vratat-vo-2020-ta-06.jpg

Кожени парчиња

13-zaboraveni-trendovi-koi-kje-se-vratat-vo-2020-ta-07.jpg

Ѕвонарки

13-zaboraveni-trendovi-koi-kje-se-vratat-vo-2020-ta-08.jpg

Уште 6 трендови на следната страна...Би можело да ве интересира:

14 трендови од почетокот на 2000-тите кои не би сакале да се вратат Се срамите ли од некои свои стари модни избори? Некои фотографии засекогаш остан...
8 трендови за плажа со кои е време да се збогуваме и нивна замена со нови Кажете им збогум на огледалните очила за сонце, монокините со отсечоци и бикинит...
7 трендови од 2000-ите кои се враќаат во мода и 7 кои треба да останат во минатото Се сеќавате ли како изгледавте во 2000-ите години и што беше во тренд во тоа вре...

Спонзорирани линкови: