12 модни парчиња кои не ѝ стојат речиси на ниту една жена

Од фустани со ластици и панталони со чудна должина до кошули со волуменозни делови и здолништа со многу карнери... Кои модни парчиња се лош избор за повеќето жени и зошто?

12-modni-parchinja-koi-ne-i-stojat-rechisi-na-nitu-edna-zhena-01.jpg

Сите ние имаме модни прчиња од кои не се делиме, но понекогаш експериментираме со нови дизајни од модните писти.

Сепак, некои работи ретко на која жена ѝ стојат:

Здолништа со многу карнери – додаваат сантиметри на колковите

12-modni-parchinja-koi-ne-i-stojat-rechisi-na-nitu-edna-zhena-02.jpg

Панталони со должина под колениците – ги скратуваат визуелно нозете

12-modni-parchinja-koi-ne-i-stojat-rechisi-na-nitu-edna-zhena-03.jpg

Болеро – чудно ја сече фигурата и може да изгледате диспропорционално

12-modni-parchinja-koi-ne-i-stojat-rechisi-na-nitu-edna-zhena-04.jpg

UGG чизми – удобни се, но мекиот материјал брзо ја губи формата и изгледаат чудно

12-modni-parchinja-koi-ne-i-stojat-rechisi-na-nitu-edna-zhena-05.jpg

Тренерки за поелегантни пригоди – во ред се за спортски активности, но за други пригоди тешки се за комбинирање

12-modni-parchinja-koi-ne-i-stojat-rechisi-na-nitu-edna-zhena-06.jpg

Облека со дезени и светки – во ред е светкав фустан за на забава, но премногу светки во секојдневието прават да изгледате кич

12-modni-parchinja-koi-ne-i-stojat-rechisi-na-nitu-edna-zhena-07.jpg

Уште 6 модни парчиња на следната страна...Би можело да ве интересира:

8 модни парчиња кои пристојните дами не ги носат на работа Кроп-топ маички – на ова парче облека местото дефинитивно не му е на работното м...
Сестрата на Нашата Беквалац - кул Србинка со одличен моден стил, двапати се развела од истиот маж (ф... Кристина Беквалац 2 пати била во брак со истиот маж и двапати се развела од него...
6 модни грешки со зимските аутифи кои не треба да ги правите (никогаш) Во ред е љубовта кон XXL парчињата, но тоа не значи дека треба да изгледате како...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg