12 модни парчиња кои не ѝ стојат речиси на ниту една жена

Кошула/блуза со волуменозни делови – премногу декоративни елементи може да ви дадат непотребен волумен, особено ако веќе природно имате облини

12-modni-parchinja-koi-ne-i-stojat-rechisi-na-nitu-edna-zhena-08.jpg

Здолништа со нееднаква должина – ова е навистина ризичен избор дури и кога имате тенки и витки нозе

12-modni-parchinja-koi-ne-i-stojat-rechisi-na-nitu-edna-zhena-09.jpg

Претерување со слоевитото облекување – слоевитото облекување изгледа стилски ако е направено правилно, но ако претерате изгледа хаотично

12-modni-parchinja-koi-ne-i-stojat-rechisi-na-nitu-edna-zhena-10.jpg

Пеплум фустани/здолништа – пеплум креациите додаваат сантиметри кај струкот дури и ако сте слаби, плус овој дизајн веќе е демоде

12-modni-parchinja-koi-ne-i-stojat-rechisi-na-nitu-edna-zhena-11.jpg

Чевли/патики со огромна платформа – колку и да се популарни и изгледаат футуристички, овие чевли/патики се тешки за комбинирање

12-modni-parchinja-koi-ne-i-stojat-rechisi-na-nitu-edna-zhena-12.jpg

Фустани со ластик – во ред се во бременоста кога комфорот е приоритет, но во други пригоди тие не изгледаат ниту елегантно, ниту стилски

12-modni-parchinja-koi-ne-i-stojat-rechisi-na-nitu-edna-zhena-13.jpg

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

8 модни парчиња кои пристојните дами не ги носат на работа Кроп-топ маички – на ова парче облека местото дефинитивно не му е на работното м...
Сестрата на Нашата Беквалац - кул Србинка со одличен моден стил, двапати се развела од истиот маж (ф... Кристина Беквалац 2 пати била во брак со истиот маж и двапати се развела од него...
6 модни грешки со зимските аутифи кои не треба да ги правите (никогаш) Во ред е љубовта кон XXL парчињата, но тоа не значи дека треба да изгледате како...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg