Манекенки веќе не се потребни? - Moschino ревија со модели кукли (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Манекенки веќе не се потребни? - Moschino ревија со модели кукли (фото)

Како резултат на корона вирусот во поголем дел од светот, бројни дизајнери решија своите колекции за пролет/лето 2021 да ги претстават на уникатен и необичен начин.

manekenki-veke-ne-se-potrebni-moschino-revija-so-modeli-kukli-01.jpg

Веројатно најдалеку од сите, отиде Moschino.

Креативниот директор на италијанската модна куќа, Џереми Скот, се одлучи да ја претстави колекцијата во видео формат, а наместо модели, на пистата прошетаа кукли.

manekenki-veke-ne-se-potrebni-moschino-revija-so-modeli-kukli08.jpg

manekenki-veke-ne-se-potrebni-moschino-revija-so-modeli-kukli06.jpg

Скот направи вистинско шоу во кое моделите беа претставени во мала верзија, а ревијата заврши со невестински фустан.

manekenki-veke-ne-se-potrebni-moschino-revija-so-modeli-kukli01.jpg

Од гости, присутна беше Ана Винтур во кукла верзија како и уредникот на британскиот Vogue.

manekenki-veke-ne-se-potrebni-moschino-revija-so-modeli-kukli07.jpg

manekenki-veke-ne-se-potrebni-moschino-revija-so-modeli-kukli02.jpg

manekenki-veke-ne-se-potrebni-moschino-revija-so-modeli-kukli04.jpg

Целото шоу може да го погледнете овде:

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 модели на чанти кои ќе се носат оваа есен 2019 Модните додатоци се неопходни за формирање на добар стил, а секоја сезона дизајн...
5 модели на чанти кои ќе ја обележат пролетта 2017 Во текот на пролетта, најважната споредна работа во женската гардероба ќе се нос...
5 модели на обувки кои сите девојки ги носат оваа пролет Доаѓањето на потопли денови дава можност да се експериментира со разни обувки - ...

Најчитани неделава