10 модни грешки кои може да направат да изгледате како жена без стил


10 модни грешки кои може да направат да изгледате како жена без стил

Купувате облека која ви е мала. Избирате несоодветна долна облека. Претерувате со модните додатоци.

10-modni-greshki-koi-mozhe-da-napravat-da-izgledate-kako-zhena-bez-stil-01.jpg

Дали сте зависничка од шопинг која има полн плакар гардероба, а никогаш не успева да изгледа стилски како жените од модните списанија?

Кои грешки ги правите?

Слепо следите трендови, дури и оние кои не ви прилегаат

10-modni-greshki-koi-mozhe-da-napravat-da-izgledate-kako-zhena-bez-stil-02.jpg

Се облекувате за некој друг, односно сакате да се допаднете некому или кај некој да предизвикате завист

10-modni-greshki-koi-mozhe-da-napravat-da-izgledate-kako-zhena-bez-stil-03.jpg

Купувате облека која ви е мала

10-modni-greshki-koi-mozhe-da-napravat-da-izgledate-kako-zhena-bez-stil-04.jpg

Избирате несоодветна долна облека

10-modni-greshki-koi-mozhe-da-napravat-da-izgledate-kako-zhena-bez-stil-05.jpg

Претерувате со модните додатоци

10-modni-greshki-koi-mozhe-da-napravat-da-izgledate-kako-zhena-bez-stil-06.jpg

Уште 5 грешки на следната страна...Би можело да ве интересира:

12 модни грешки кои сите ги правиме Купувате чевли на висока потпетици во кои не е можно да се движите. Носите иста ...
Како да изгледате убаво во кожна облека? Облеката од кожа е одраз на елеганција, гламур и луксуз. И добар стил, се разбир...
Редење со злато и уште 9 грешки поради кои никогаш нема да бидете модна икона Носите свилена долна облека со тантела за во теретана. Носите црни чевли за секо...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg