3 основни кошули кои мажите треба да ги имаат за со секое сако


3 основни кошули кои мажите треба да ги имаат за со секое сако

Освен што е важно да одберете добро скроено одело или сако, многу е важно и што ќе облечете под него.

3-osnovni-koshuli-koi-mazite-treba-da-gi-imaat-za-so-sekoe-sako-1.jpg

Добриот избор на кошула може да биде пресуден, па ова се 3 типови на кошули кои секој маж треба да ги има на располагање:

Класична бела кошула - Одлична за комбинирање со шарени и дезенирани одела.

3-osnovni-koshuli-koi-mazite-treba-da-gi-imaat-za-so-sekoe-sako-2.jpg

Кошула во риги – Идеално би било ако е во неутрални тонови, па одлично ќе се комбинира и со фармерки и сако или со класично одело.

3-osnovni-koshuli-koi-mazite-treba-da-gi-imaat-za-so-sekoe-sako-3.jpg

Еднобојна темна кошула – Црна или темно сива, ова е кошула која ќе го нагласи оделото или сакото, па е добра за посвечени прилики.

3-osnovni-koshuli-koi-mazite-treba-da-gi-imaat-za-so-sekoe-sako-4.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како да одберете штикли кои ќе ви бидат удобни и нема да изгледате смешно? Жените во штикли навистина изглеаат поженствено, но само доколку во нив се чувст...
Како да ги одберете идеалните очила за сонце според обликот на лицето? Очилата за сонце не се само моден додаток. Тие ги штитат очите од штетните сонче...
Моден водич за мажи и жени: Како да носите одело со патики? (фото) Во очекување на потопли и сончеви денови, време е да почнеме да размислуваме за ...

Најчитани неделава