Мини модна икона од Турција има потенцијал да ја преземе титулата „најубаво девојче на светот“


Мини модна икона од Турција има потенцијал да ја преземе титулата „најубаво девојче на светот“

Од најмали нозе нејзината мајка ја облекува во совршени модни комбинации – Маја Басол од Турција е мала модна икона, која ја очекува блескава кариера, ако се одлучи да влезе во светот на модата.

mini-modna-ikona-koja-ima-potencijal-da-ja-prezeme-titulata-najubavo-devojche-na-svetot-01.jpg

Ако мислите дека ова девојче има подобри модни аутфити од вас, не грижете се, не сте единствени.

Маја Басол е мини ѕвезда која освојува на Инстаграм со модните комбинации на кои нејзината мајка очигледно посветува многу внимание.

Тие имаат заеднички Инстаграм профил, а честопати мајката Асја и ќерката Маја се облечени во модно усогласени комбинации.

Додека од своите 200.000 фанови добиваат голема поддршка и восхит, сепак многумина не се согласуваат со тоа децата од мали нозе да се однесуваат како возрасни, но тоа очигледно не е пречка за Асја. 

Малата Маја има специфични црти на лицето, слично како и Тилан Блондо, која своевремено, на 6-годишна возраст ја доби титулата „најубаво девојче на светот“, а сега има 19 години и работи како модел.

mini-modna-ikona-koja-ima-potencijal-da-ja-prezeme-titulata-najubavo-devojche-na-svetot-02.jpg

Освен „најубаво девојче на светот“, Маја Басол ја заслужува и титулата „мини модна икона“ - уверете се и сами: 

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

12 модни грешки кои сите ги правиме Купувате чевли на висока потпетици во кои не е можно да се движите. Носите иста ...
7 модни лекции кои мора да ги знае секоја модерна дама Одберете жена чиј стил ве инспирира. Најдовте некое навистина вредно парче? Купе...
12 модни парчиња кои не ѝ стојат речиси на ниту една жена Од фустани со ластици и панталони со чудна должина до кошули со волуменозни дело...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg