Нов тренд: Еластичен комбинезон за истакнување на трудничкиот стомак - би го носеле?


Нов тренд: Еластичен комбинезон за истакнување на трудничкиот стомак - би го носеле?

Од прашања за тоа како се оди во тоалет со овој комбинезон и осуда дека премногу исцртува, до поддршка дека е навистина комфорно и тренди парче облека - мислењата се поделени.

za-ili-protiv-nov-trend-elastichen-kombinezon-za-pokazhuvanje-na-trudnichkiot-stomak-01.jpg

Модните блогерки и познатите личности кои се бремени периодов се опседнати со т.н. „bumpsuit“, односно еластичен комбинезон кој го истакнува нивниот труднички стомак.

Поради мекоста ова парче облека дава комфор, а одзади има и патент за практичност при одењето во тоалет.

Кели Роланд е меѓу познатите мајки што го облекоа ова парче облека.

za-ili-protiv-nov-trend-elastichen-kombinezon-za-pokazhuvanje-na-trudnichkiot-stomak-02.jpg

Како ви се допаѓа овој модел? За или против?

Повеќе модели на следната страна...Би можело да ве интересира:

Тренд за есен: Шик капути на врзување Капутот е едно од најомилените модни парчиња на сите трендсетерки за студените д...
Хит бикините за лето 2018: Минималистички, со жица помеѓу градите Заборавете на класичните триаголници или обичните модели како градници, летово и...
Тренд аларм: Ова лето се носат сандали со дебела штикла Сандалите со дебела штикла се единствените чевли кои ќе ви бидат потребни летово...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg