7 типови на фустани кои не се вистинскиот избор за полничките девојки


7 типови на фустани кои не се вистинскиот избор за полничките девојки

Од фустани кои оцртуваат сѐ до фустани со волуменозни декорации, кои модели треба да ги избегнуваат полничките девојки?

7-tipovi-na-fustani-koi-ne-se-vistinskiot-izbor-za-polnichkite-devojki-01.jpg

Понекогаш знаеме да направиме модна грешка при шопингот, односно да купиме парче облека кое не е соодветно за нашиот тип на тело.

Така, девојките кои имаат некој килограм плус треба да избегнуваат одредени типови на фустани.

Типови на фустани кои не се вистинскиот избор за полничките девојки:

Фустани кои оцртуваат сѐ

7-tipovi-na-fustani-koi-ne-se-vistinskiot-izbor-za-polnichkite-devojki-02.jpg

Фустани без посебна форма

7-tipovi-na-fustani-koi-ne-se-vistinskiot-izbor-za-polnichkite-devojki-03.jpg

Фустани на кои „струкот не е на место“

7-tipovi-na-fustani-koi-ne-se-vistinskiot-izbor-za-polnichkite-devojki-04.jpg

Фустани со волуменозни декорации

7-tipovi-na-fustani-koi-ne-se-vistinskiot-izbor-za-polnichkite-devojki-05.jpg

Фустани со волуменозен долен дел во А-форма

7-tipovi-na-fustani-koi-ne-se-vistinskiot-izbor-za-polnichkite-devojki-06.jpg

Фустани со големи, смели принтови

7-tipovi-na-fustani-koi-ne-se-vistinskiot-izbor-za-polnichkite-devojki-07.jpg

Фустани со хоризонтални линии

7-tipovi-na-fustani-koi-ne-se-vistinskiot-izbor-za-polnichkite-devojki-08.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Време е за цветни фустани! Со првите сончеви зраци и мирис на пролет во воздухот, се појавува и желбата да ...
5 модели на чанти кои ќе ја обележат пролетта 2017 Во текот на пролетта, најважната споредна работа во женската гардероба ќе се нос...
5 модели на чанти кои ќе се носат оваа есен 2019 Модните додатоци се неопходни за формирање на добар стил, а секоја сезона дизајн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg