Прецизност и совршен дизајн: Нови фасцинанти модели на OMEGA во колекцијата 2021


Прецизност и совршен дизајн: Нови фасцинанти модели на OMEGA во колекцијата 2021

Во последно време забележуваме дека времето не било никогаш позначајно. Сите научивме да ги цениме часовите кои ги имаме на располагање и да уживаме во секој момент.

preciznost-i-sovrsen-dizajn-novi-fascinantni-modeli-na-omega-vo-kolekcijata-2021-01.jpg

„Ние во Омега го цениме квалитетот, автентичноста и уникатната изработка. Се повеќе луѓето ги ценат добро изработените производи со умешноста на човечката рака. Во новата колекција ја продолжуваме нашата долгогодишна приказна, во комбинација со модерни иновации и технологија. Нашите часовници ги преминуваат стандардите за извонредност за да им овозможат на клиентите инспиративни безвременски парчиња.“ – вака ја претставува новата колекција Raynald Aeschlimann, претседател и CEO на OMEGA.

SEAMASTER 300

preciznost-i-sovrsen-dizajn-novi-fascinantni-modeli-na-omega-vo-kolekcijata-2021-02.jpg

За првпат креиран од OMEGA во 1957 година, ова е еден од најпопуларните модели во историјата на часовниците, вистинска икона. Новата колекција нуди модели кои ќе бидат значително потенки благодарение на сафирното стакло, но проткаени со винтиџ моменти и Master Chronometer upgrade.

preciznost-i-sovrsen-dizajn-novi-fascinantni-modeli-na-omega-vo-kolekcijata-2021-03.jpg

За првпат оваа година е презентиран и ексклузивниот 41mm Bronze Gold модел.

preciznost-i-sovrsen-dizajn-novi-fascinantni-modeli-na-omega-vo-kolekcijata-2021-04.jpg

CONSTELLATION SMALL SECONDS

preciznost-i-sovrsen-dizajn-novi-fascinantni-modeli-na-omega-vo-kolekcijata-2021-04_1.jpg

Роден во 1952 година, Constellation е вистински симбол на убавина и прецизност. Препознатливиот дизајн оваа година добива нов модел Small Seconds збогатен со повеќе дијаманти и уникатни детали.

preciznost-i-sovrsen-dizajn-novi-fascinantni-modeli-na-omega-vo-kolekcijata-2021-05.jpg

DE VILLE TRÉSOR POWER RESERVE

Да им кажеме добредојде на новите модели за џентлмени во колекцијата од 2021. Едноставни и рафинирани, со исклучително ниво на прецизност. За љубителите на класични модели, ова се часовници кои мора да ги видите.

preciznost-i-sovrsen-dizajn-novi-fascinantni-modeli-na-omega-vo-kolekcijata-2021-06.jpg

SEAMASTER AQUA TERRA

Моделите од 2021 добија означени часови со дијаманти и рубини. Вистински луксуз за дамите кои сакаат да бидат „заслепени“ секој час.

preciznost-i-sovrsen-dizajn-novi-fascinantni-modeli-na-omega-vo-kolekcijata-2021-09.jpg

preciznost-i-sovrsen-dizajn-novi-fascinantni-modeli-na-omega-vo-kolekcijata-2021-08.jpg

SEAMASTER DIVER 300M BLACK BLACК

preciznost-i-sovrsen-dizajn-novi-fascinantni-modeli-na-omega-vo-kolekcijata-2021-10.jpg

Во 2021, популарниот часовник за нуркање, ја добива својата најтемна верзија. Како и секогаш, часовникот останува доследен на оригиналниот 300M’s дизајн, но овој Seamaster е видлив и лесен и во темнина.

Часовниците од брендот OMEGA може да ги најдете во Божиновски часовници и накит.

Би можело да ве интересира:

5 модели на чанти кои ќе се носат оваа есен 2019 Модните додатоци се неопходни за формирање на добар стил, а секоја сезона дизајн...
5 модели на чанти кои ќе ја обележат пролетта 2017 Во текот на пролетта, најважната споредна работа во женската гардероба ќе се нос...
5 модели на обувки кои сите девојки ги носат оваа пролет Доаѓањето на потопли денови дава можност да се експериментира со разни обувки - ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg