Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


Облека која прави да изгледате вулгарно

Облеката која ја бирате може да биде пресудна за првиот впечаток кој го оставате на околината. И без да кажете збор, луѓето веќе имаат оформено мислење.

garderoba-koja-pravi-da-izgledate-vulgarno-001.jpg

Избегнувајте ги овие парчиња облека и трендови, ако не сакате да оставите впечаток на жена со вулгарен и непристоен изглед:

1. Леопард принт

Добро стои само кога го носите на широки парчиња облека.

garderoba-koja-pravi-da-izgledate-vulgarno-01.jpg

2. Црвено од глава до пети

Добро стои само кога носите црвена боја на деловите од телото кои сакате да ги акцентирате.

garderoba-koja-pravi-da-izgledate-vulgarno-02.jpg

3. Високи чизми

Добро стојат само во комбинација со широки фустани и џемпери.

garderoba-koja-pravi-da-izgledate-vulgarno-03.jpg

4. Кратка маичка

Добро стои само во слоевити комбинации.

garderoba-koja-pravi-da-izgledate-vulgarno-04.jpg

5. Проѕирна облека или модели со пресеци

Добро стои само кога долната облека не ѕирка.

garderoba-koja-pravi-da-izgledate-vulgarno-05.jpg

6. Хеланки

Добро стојат само со долги палта и кога не се проѕирни.

garderoba-koja-pravi-da-izgledate-vulgarno-06.jpg

Уште 5 на следната страна...Би можело да ве интересира:

Како стојат истите модни парчиња на слаба девојка vs. на девојка со облини (фото) Тие изгледаат сосема поинаку, но изгледаат подеднакво привлечно во истите модни ...
Розови нијанси, диско естетика: 7 клучни машки модни трендови за лето 2022 година Машката мода веќе одамна не е здодевна, а границите се поместуваат од година во ...
Мала висина, „лоши“ нозе: Докази како облеката може да ви ги сокрие (или истакне) маните на телото Широк струк, мали гради, широки раменици се дел од работите кои славните дами ус...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg