10 модни трендови кои ни беа чудни, но станаа хит


10 модни трендови кои ни беа чудни, но станаа хит

Тоа што некогаш беше чанта за на пазар, денес е чанта за секаде. На модната сцена, изненадувачки, се врати и темниот маникир и русата коса со жолтеникав сјај.  

10-modni-trendovi-koi-ni-bea-chudni-no-stanaa-hit-01.jpg

Модниот свет постојано ни приредува изненадувања и нови трендови. За некои од нив бевме скептични на почетокот, но сепак ги прифативме.

Модни трендови кои ни беа чудни, но станаа хит:

Африкански плетенки – не само за на одмор, ѕвездите се појавуваат во вакво издание и на црвениот тепих.

10-modni-trendovi-koi-ni-bea-chudni-no-stanaa-hit-02.jpg

Ранци – порано беа резервирани за учениците и за туристите, но сега жените ги обожаваат – секогаш и секаде.

10-modni-trendovi-koi-ni-bea-chudni-no-stanaa-hit-03.jpg

Груби чизми – беа модерни во 90-тите, па беа прогласени за модна грешка и сега повторно се ИН – колку погруби, толку подобро.

10-modni-trendovi-koi-ni-bea-chudni-no-stanaa-hit-04.jpg

Комбинезони – до неодамна нè асоцираа на мали деца, но сега се носат за секоја пригода, дури и за на работа.

10-modni-trendovi-koi-ni-bea-chudni-no-stanaa-hit-05.jpg

Чанта како за на пазар – повеќе не се носат само за на пазар или за на плажа, туку за секаде.

10-modni-trendovi-koi-ni-bea-chudni-no-stanaa-hit-06.jpg

Уште 5 трендови на следната страна...Би можело да ве интересира:

6 трендови за плажа за кои нема место во 2020-та Oд марами во силни бои до костими за капење со мрежа, со кои трендови за плажа т...
12 модни грешки кои сите ги правиме Купувате чевли на висока потпетици во кои не е можно да се движите. Носите иста ...
14 трендови од почетокот на 2000-тите кои не би сакале да се вратат Се срамите ли од некои свои стари модни избори? Некои фотографии засекогаш остан...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg