Улична мода во Загреб: Фото докази дека Хрватите имаат беспрекорен моден стил (фото)

Од класика и префинетост до ексцентричност и модни експерименти... Фото докази дека Загреб е модна метропола.

ulichna-moda-vo-zagreb-foto-dokazi-deka-hrvatite-imaat-besprekoren-moden-stil-foto-01.jpgфото: Ана Јо и Славица Јосиповиќ

Инстаграм профилот „Style Zagreb“ е совршен приказ за уличната мода во хрватската метропола.

Главниот град на оваа земја е преполн со луѓе кои имаат беспрекорен моден стил, а Ана Јо и Славица Јосиповиќ преку својот објектив го доловуваат тоа.

Жени и мажи од сите генерации изгледаат како да се симнати од модна писта.

Со внимателно одбрани детали, впечатливи модни парчиња и успешно слоевито облекување, тие се вистинска модна инспирација.

Уличната мода во Загреб:

View this post on Instagram

A post shared by *Style Zagreb* (@stylezagreb)

View this post on Instagram

A post shared by *Style Zagreb* (@stylezagreb)

Повеќе фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

Сино-белата кошула на риги е моден хит за лето 2023-та И за на плажа и за лежерни пригоди и за на работа, ова парче облека летово ќе ви...
Вистинска дама од мали нозе: 6-годишно девојче од Скопје е мала модна икона (фото) Меланија Петковска (6) од Скопје е мало девојче, но е голем вљубеник во модата.&...
Девојче (4) од Скопје во розови стајлинзи е мини верзија на Барби (фото) Барби манијата ја зафати и Македонија, а 4-годишно девојче од Скопје со аутфитит...
Модни трикови: Како Французинките изгледаат елегантно (дури и со лежерна облека)? Црни наместо проѕирни хулахопки, долна облека од тантела... Што можете да ископи...
6 модни грешки поради кои и дамите со стил изгледаат несредено во постудените месеци Џемпери со дебели хоризонтални линии, кадифени фустани што ја следат линијата на...
Ретро модна инспирација: Филмски хероини чиј стил ќе ве инспирира ова лето Од интересните шапки и очила на Одри Хепберн во филмот „Paris When It Sizzles“, ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg