Превртено омбре – новата фризура што ги освои девојките низ светот (фото)

Во летниот период дамите најмногу сакаат да експериментираат со фризурите, а ова лето во тренд е да се носи фризура во два тона, или т.н. „омбре“ фризура.

prevrteno-ombre-novata-frizura-shto-go-osvoi-svetot-foto-01.jpg

За разлика од трендот што беше присутен пред неколку години, ова лето е популарно превртеното омбре во кое косата е потемна на краевите, а коренот е посветол.

Прва што се појави со ваква фризура беше Били Ајлиш која во минатото имаше зелена коса со црни краеви, а овој тренд го присвоија и други девојки, но најчесто избираат коренот да биде во светла (руса) боја, а краевите варираат (од кафеави и црни, до зелени и розови).

prevrteno-ombre-novata-frizura-shto-go-osvoi-svetot-foto-02.jpg

Погледнете повеќе идеи како да ја носите фризурата во превртено омбре:

 Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

23 идеи што да облечете ако наскоро сте гостинка на свадба Сигурно и вие добивте некоја покана за свадба во периодот што претстои... Доколк...
20 идеи за дневни модни комбинации кога патувате во лето Патувате во некој прекрасен град во лето и не знаете што да облечете? Тогаш од к...
Ледено сина сенка за очи – Моден тренд што ги освои и македонските дами (фото) Сината сенка за очи е вистински тренд оваа есен. Бојата по која беа препознатлив...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg