Од провокативни полутанга бикини до спортски монокини – Какви костими за капење избираат македонските познати дами?

Летната сезона е во полн ек, а голем број познати македонски дами ја искористија можноста да заминат на одмор. Оттаму редовно објавуваат фотографии, меѓу кои можеме да видиме како изгледаат и во костими за капење. За какви модели се одлучуваат македонските познати дами?

od-provokativni-polutanga-bikini-do-sportski-monokini-kakvi-kostimi-za-kapenje-izbiraat-makedonskite-poznati-dami-01.jpg

Кој објавува фотографии во провокативни полутанга бикини, а кој се одлучи за поконзервативни модели на костим за капење?

Во продолжение да погледнеме какви модели на бикини избираат македонските познати дами?

Антонија Гиговска – црни полутанга бикини

od-provokativni-polutanga-bikini-do-sportski-monokini-kakvi-kostimi-za-kapenje-izbiraat-makedonskite-poznati-dami-02.jpg.jpg

Мартија Станојковиќ – провокативни црвени бикини

https://www.instagram.com/p/CgUGSLOIvwZ/?utm_source=ig_web_copy_link

od-provokativni-polutanga-bikini-do-sportski-monokini-kakvi-kostimi-za-kapenje-izbiraat-makedonskite-poznati-dami-03.jpg.jpg

Теа Трајковска - Дводелни костуми за капење во светли тонови

Уште 4 дами на следната страна...Би можело да ве интересира:

Mодели на чевли кои изгледаат одлично на Инстаграм, но не се практични во реалноста Легендарните штикли со црвен ѓон на Louboutin се едни од најпосакуваните и денес...
9 модни тајни на Французинките со кои изгледаат стилски, дури и во зима со куп облека Носат капут со поголем број,  не се откажуваат од белите панталони и во зим...
Правила и трикови со кои ќе му го продолжите животниот век на костимот за капење (и ќе заштедите пар... Колку често менувате костим за капење? Дали и вам ви се случува по една сезона д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg