Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Кувар/ка 20-03-2023
Правник 20-03-2023


10 модни трендови од 2022-ра година, со кои треба да се збогувате

Ќе се збогуваме со тесните, струкирани сакоа и со трендот тексас со тексас, но и со уште 8 модни трендови.

10-modni-trendovi-od-2022-ra-godina-so-koi-treba-da-se-zboguvate-01.jpg

Некои трендови од 2022-ра ќе заминат во заборав, а на сцената ќе настапат нови.

За некои ќе се израдувате, за други можеби ќе се изненадите.

Што превидуваат модните експерти дека ќе замине во заборав:

Големи кружни очила (ќе бидат заменети со помали)

10-modni-trendovi-od-2022-ra-godina-so-koi-treba-da-se-zboguvate-02.jpg

Маици со впечатливи принтови (ќе бидат заменети со монохроматски)

10-modni-trendovi-od-2022-ra-godina-so-koi-treba-da-se-zboguvate-03.jpg

Тесни, струкирани сакоа (ќе бидат заменети со XXL модели со специфични кроеви)

10-modni-trendovi-od-2022-ra-godina-so-koi-treba-da-se-zboguvate-04.jpg

Пеплум топови (ќе бидат заменети со корсети)

10-modni-trendovi-od-2022-ra-godina-so-koi-treba-da-se-zboguvate-05.jpg

Ленти за коса (ќе бидат заменети со ретро шноли од 90-тите)

10-modni-trendovi-od-2022-ra-godina-so-koi-treba-da-se-zboguvate-06.jpg

Уште 5 модни трендови на следната страна...Би можело да ве интересира:

11 модни трендови кои сега се „ИН“, но во иднина можно е да им се смееме Вреќести панталони и фармерки, бициклистички со сако се само дел од актуелните т...
10 совети при изборот на јакна и капут за тренди изглед во студените денови Мантил направен од кожа или друг впечатлив материјал, наместо од класичен матери...
5 модни гревови кои прават секоја жена да изгледа кич (4-иот е најголем) Моден грев 1: Слепо следење на трендовите. На пример, фармерките со низок струк ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg