Охрид меѓу најубавите 30 градови во Европа, според британски Телеграф
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Охрид меѓу најубавите 30 градови во Европа, според британски Телеграф

Постојат 30 најубави градови во Европа, тврдат од британски Телеграф.

ohrid-megju-najubavite-30-gradovi-vo-evropa-spored-britanski-telegraf-001.jpg

На кое место се најде нашиот Охрид?

1. Kilkenny, Ирска

ohrid-megju-najubavite-30-gradovi-vo-evropa-spored-britanski-telegraf-1.jpg

2. Berat, Албанија

ohrid-megju-najubavite-30-gradovi-vo-evropa-spored-britanski-telegraf-2.jpg

3. Civita di Bagnoregio, Италија

ohrid-megju-najubavite-30-gradovi-vo-evropa-spored-britanski-telegraf-3.jpg

4. Procida, Италија

ohrid-megju-najubavite-30-gradovi-vo-evropa-spored-britanski-telegraf-4.jpg

5. Conwy, Велс

ohrid-megju-najubavite-30-gradovi-vo-evropa-spored-britanski-telegraf-5.jpg

6. Lech, Австрија

ohrid-megju-najubavite-30-gradovi-vo-evropa-spored-britanski-telegraf-6.jpg

7. Hindeloopen, Холандија

ohrid-megju-najubavite-30-gradovi-vo-evropa-spored-britanski-telegraf-7.jpg

8. Lefkara, Кипар

ohrid-megju-najubavite-30-gradovi-vo-evropa-spored-britanski-telegraf-8.jpg

9. Rovinj, Хрватска

ohrid-megju-najubavite-30-gradovi-vo-evropa-spored-britanski-telegraf-9.jpg

10. Soglio, Швајцарија

ohrid-megju-najubavite-30-gradovi-vo-evropa-spored-britanski-telegraf-10.jpg

11. Visby, Шведска

ohrid-megju-najubavite-30-gradovi-vo-evropa-spored-britanski-telegraf-11.jpg

12. Setenil de las Bodegas, Шпанија

ohrid-megju-najubavite-30-gradovi-vo-evropa-spored-britanski-telegraf-12.jpeg

13. Piran, Словенија

ohrid-megju-najubavite-30-gradovi-vo-evropa-spored-britanski-telegraf-13.jpg

14. Vlkolinec, Словачка

ohrid-megju-najubavite-30-gradovi-vo-evropa-spored-britanski-telegraf-14.jpg

15. Marianske-Lazne, Чешка

ohrid-megju-najubavite-30-gradovi-vo-evropa-spored-britanski-telegraf-15.jpg

Уште 15 градови на следната страна...Би можело да ве интересира:

19 најубави селца во Италија кои вреди да ги посетите Италија е прекрасна земја која има многу што да понуди на своите туристи, а сека...
Најубавите плажи во Грција за лето 2017 Грција е позната по тоа што нуди бескраен избор на плажи, а голем дел од нејзини...
Какво сместување ќе добиете во различни земји во светот за 45 евра од ... 45-те евра не секаде имаат иста вредност, па логично, во различни земји и делови...