Како изгледаат градовите погледнати одозгора?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Како изгледаат градовите погледнати одозгора?

Вообичаено, кога патуваме низ нови градови, правиме фотографии од она што го гледаме пред нас, но ретко кога имаме можност да ги видиме градовите, буквално од секој агол.

kako-izgledaat-gradovite-poglednati-odozgora-01.jpg

На пример, ако немаме дрон, дефинитивно не можеме да видиме како изгледаат и одозгора.

Погледот од доле, од земја не ни дозволува комплетно да се воодушевуваме на најголемите и најпознати архитектонски зданија.

Но затоа, тука е рускиот тим AirPano кои шетаат низ светот и ни даваат уникатен поглед од градовите кои ги посетуваат.

Токму заради тоа, бројот на луѓе кои ги следат на Инстаграм, секојдневно расте:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Паркови, плажи и езера: 6 чуда на природата кои секој треба да ги види... Розовото езеро во Австралија, Јапонија во април, Нијагарините водопади и многу д...
Мојот престој во храм на Кришна: „Молзев крави и се грижев за градинат... По двонеделно талкање низ автопатите низ Холандија и Белгија, конечно отседнав д...
Места во светот кои се поубави кога се покриени со снег Зимата е прекрасна, а посебно кога има снег се создава една посебна идила во кој...