Најубавите Инстаграм фотки од Крушево под снежна покривка
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 19-02-2020


Најубавите Инстаграм фотки од Крушево под снежна покривка

Предлог дестинација за оние кои не сакаат да одат предалеку, а сепак сакаат да уживаат во убавините на нашата земја – Крушево нема да ве разочара.

najubavite-instagram-fotki-od-krushevo-pod-snezhna-pokrivka-01.jpg

Покрај Маврово, кој во зима се претвора во вистинска идила, снежната покривка се распространи и низ Крушево.

Инстаграмџиите не пропуштија шанса да направат зимска фотка низ улиците и природата на овој прекрасен град, кој заслужува да биде посетен.

Иако на многумина не им се наоѓа на листата на викенд дестинации, следниве фотки ќе ви го променат мислењето и ќе ве натераат да одвоите неколку дена за посета на Крушево:

View this post on Instagram

🍭🍭

A post shared by 🌙🦋ɐʞsosnԀ ıuɐɟǝʇS (@pusoskastefani) on

https://www.instagram.com/p/B7OS6bfH-CG/

View this post on Instagram

🌨⛄ Magical Krusevo ⛄🌨

A post shared by HotelMontanaKrusevo (@hotel_montana_krusevo) on

View this post on Instagram

За добра душа рај 💪💪💪💪

A post shared by Oliver (@best_in_clas65) on

View this post on Instagram

Dobro utro ❄😄

A post shared by Steruli Šterjoski (@steruli) on

View this post on Instagram

Си дојде 😀😀😀😀 Нед.,12јан2020

A post shared by Oliver (@best_in_clas65) on

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Низ фотки: 20 причини да го посетите Златибор во зима Златибор важи за едно од најбајковитите места во Србија, кое има многу што да по...
Фотки кои ќе ве натераат да се откажете од сѐ и да започнете „живот на 4 тркала“ Во последно време, низ светот е многу популарно патувањето и живеењето во комбе....
6 најубави места во светот за кои не сте знаеле дека постојат Секогаш нé изненадува кога гледаме колку неоткриени убавини има нашата план...