Кога детските цртежи ќе отидат во погрешна насока и добиваат нова смисла (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Кога детските цртежи ќе отидат во погрешна насока и добиваат нова смисла (фото)

Децата имаат бујна фантазија која ја преточуваат во нивните цртежи, но некогаш нивните невини дела имаат поинаква смисла кај возрасните.

koga-detskite-crtezhi-kje-otidat-vo-pogreshna-nasoka-i-dobivaat-nova-smisla-foto-01.jpg

Детските цртежи честопати предизвикуваат смеа кај родителите, а голем дел од нив се соочиле со ситуации кога не знаат дали треба да се насмеат.

Погрешно нацртани предмети, двосмислени значења на истите или „безобразни“ цртежи – родителите споделуваат некои од најчудните цртежи на децата:

„Ќерка ми нацртала цртеж од мене во туш“

koga-detskite-crtezhi-kje-otidat-vo-pogreshna-nasoka-i-dobivaat-nova-smisla-foto-02.jpg

Кога детето ќе ве претстави како прекумерен љубител на виното...

koga-detskite-crtezhi-kje-otidat-vo-pogreshna-nasoka-i-dobivaat-nova-smisla-foto-03.jpg

„На син ми му рекле да нацрта слика од семејството...“

koga-detskite-crtezhi-kje-otidat-vo-pogreshna-nasoka-i-dobivaat-nova-smisla-foto-04.jpg

„Кога ќерка ми нацрта цртеж од девојче што седи на трева...“

koga-detskite-crtezhi-kje-otidat-vo-pogreshna-nasoka-i-dobivaat-nova-smisla-foto-05.jpg

„Моите ќерки си играле игра со погодување. Ме виделе како се бањам неодамна...“

koga-detskite-crtezhi-kje-otidat-vo-pogreshna-nasoka-i-dobivaat-nova-smisla-foto-06.jpg

„Мојата поќерка го нацрта нејзиното братче како излегува од мојата вагина.“

koga-detskite-crtezhi-kje-otidat-vo-pogreshna-nasoka-i-dobivaat-nova-smisla-foto-07.jpg

„Цртежот на ќерка ми од балон на топол воздух...“

koga-detskite-crtezhi-kje-otidat-vo-pogreshna-nasoka-i-dobivaat-nova-smisla-foto-08.jpg

Повеќе фотки може да разгледате во коментари на Фесбук постот тука.

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фото прикази што јадат децата во разни земји во рок од една недела Што јадат децата за појадок, ручек и вечера во Македонија? Какви се навиките на ...
За сите со погрешна слика – како изгледа животот со деца, низ 13 искрени илустрации Оние кои немаат деца не можат ниту да замислат какво е секојдневието на родители...
Фото докази колку некои родители се ужасни и некултурни Дали ви се ежи кожата од невоспитани деца? Тие скокаат во авион, прават неред на...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава