10 моќни фотографии кои покажуваат дека телото на жената по породувањето изгледа сосема поинаку отколку на рекламите

Фотографката Џејд Бил направи серија фотографии со кои прикажува дека телата на мајките се убави дури и откако поминале низ неверојатна трансформација по раѓањето на бебето.

10-mokjni-fotografii-koi-pokazhuvaat-deka-teloto-na-zhenata-po-poroduvanjeto-izgleda-sosema-poinaku-otkolku-na-reklamite-01.jpg

Телото на жената во текот на бременоста многу се менува и најчесто по породувањето изгледа сосема поинаку отколку она што го гледаме онлајн, на реклами и слично.

Затоа, многу жени се разочаруваат кога ќе се погледнат во огледало и ќе го видат вишокот кожа, стриите, лузните од царскиот рез, несовршеностите кои ги нема во рекламите поради тоа што фотките се средени со Фотошоп.

Фотографката Џејд Бил одлучи да ги прикаже телата на мајките без филтри или корекции, за да им помогне на жените да сфатат дека нивните тела се убави откако поминале низ неверојатната трансформација.

Погледнете ги фотографиите:

10-fotografii-08.jpg

10-fotografii-03.jpg

10-fotografii-04.jpg

10-fotografii-02.jpg

10-fotografii-05.jpg

10-fotografii-06.jpg

10-fotografii-07.jpg

10-fotografii-09_copy.jpg

10-fotografii-10.jpg

10-fotografii-11.jpg

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Летување со бебе: На што да внимавате и што да понесете со себе? Какви лекови да земете и кога е најповолен период за на плажа? Што сè треба да з...
Предмети во детската соба кои можат да бидат опасни за бебиња и многу мали деца Перница во бебешкото креветче и играчки со магнети – некои предмети можат да пре...
Низ илустрации: Како се менува животот на жените откако ќе станат мајки? Наместо фотки од миленикот, пријателите и патувањата, во галеријата на телефонот...
5 пози што ќе им го олеснат доењето на новите мајки Ако вашето малечко безуспешно се обидува да се „намести“ правилно, не очајувајте...
„Зошто детето да го добие презимето на таткото, а не на мајката?“ – Жена поттикна жестока дебата на ... Со објава на Твитер во која им порачува на бремените жени да им го дадат своето ...
Ние мајките постојано се извинуваме - за немирното дете, за нечистиот дом, затоа што ни е потребен о... Се извинуваме затоа што нашето дете не се вклопува во „нормалата“ или затоа што ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg