Во дворчето на Ангелина и Перо во Дојран: Соларни пеперутки и фонтана за уживање на пролетното сонце

Ангелина и Перо Митаноски од Дојран, љубовта кон уредувањето на ентериерот и екстериерот, овој пат ја насочија кон нивниот двор, кој го претворија во вистинска оаза за пролетно уживање.

vo-dvorcheto-na-angelina-i-pero-vo-dojran-solarni-peperutki-i-fontana-za-uzhivanje-na-proletnoto-sonce.jpg

Саксии со шарени цвеќиња, соларни пеперутки и фонтана, бела дрвена клупа украсена со перничиња во пастелни бои, го прават дворчето на Ангелина и Перо Митаноски во Дојран, место за вистинско уживање на пролетното сонце.

Целиот идиличен впечаток за нивниот двор е дополнет со многу зеленило, зимзелени дрвца и букет украсни цвеќиња поставен на влезната врата.

vo-dvorcheto-na-angelina-i-pero-vo-dojran-solarni-peperutki-i-fontana-za-uzhivanje-na-proletnoto-sonce-11.jpg

vo-dvorcheto-na-angelina-i-pero-vo-dojran-solarni-peperutki-i-fontana-za-uzhivanje-na-proletnoto-sonce-05.jpg

„Се мислевме како да го уредиме дворчето за овој период од годината, да биде убаво ‘скоцкано’ како за време на божиќните и новогодишните празници, но сепак да е лесно за одржување.

Идејата како да го уредиме тргна од соларната фонтана.

Сами ги смисливме и ги одбравме украсните дрвца, но овој пат за крајниот резултат ни помогнаа и нашите родители со свои сугестии и идеи“, рече Перо за CRNOBELO.com.

vo-dvorcheto-na-angelina-i-pero-vo-dojran-solarni-peperutki-i-fontana-za-uzhivanje-na-proletnoto-sonce-12.jpg

vo-dvorcheto-na-angelina-i-pero-vo-dojran-solarni-peperutki-i-fontana-za-uzhivanje-na-proletnoto-sonce-10.jpg

vo-dvorcheto-na-angelina-i-pero-vo-dojran-solarni-peperutki-i-fontana-za-uzhivanje-na-proletnoto-sonce-02.jpg

vo-dvorcheto-na-angelina-i-pero-vo-dojran-solarni-peperutki-i-fontana-za-uzhivanje-na-proletnoto-sonce-03.jpg

vo-dvorcheto-na-angelina-i-pero-vo-dojran-solarni-peperutki-i-fontana-za-uzhivanje-na-proletnoto-sonce-04.jpg

Повеќе фотографии и видео од ова идилично дворче во Дојран на следната страница...Би можело да ве интересира:

Дворче во Градско со лулашки личи на вистинско игралиште и е сон за секое дете (фото) Освен лулашките, во дворчето на Даниела и Томе има и летниковец со хамок, но и и...
Што да направите за розите во вашиот двор да изгледаат како од списание? Наскоро ќе започнат да цветаат па доколку сакате да се гордеете со ваш...
Славица од крушевско изработува расцветани дрвца од гранки: „Сакав да им дадам нов живот“ Со цветните креации на Славица од крушевско Свети Митрани цела година во нејзино...
Дворче во Чучер Сандево со базен, цвеќиња и палми за совршено летно уживање (фото) Кога помислувате на летно опуштање додека сте дома, една од првите мисли сигурно...
Бети од кочанско креирала мини рај во нејзиниот двор во Франција: „Законски сме обврзани да ја косим... „Маслинката беше обична маслинка и јас си ја кроев вака на облаци. Шимширот...
Одгледување сардели: Како да се грижите за нив и кога е идеалното време да ги изнесете надвор? На сарделите најмногу им одговара светло место, но да не бидат изложени директно...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg