Направи сам: Забавен, шарен мебел за поинакво уживање во вашиот двор


Направи сам: Забавен, шарен мебел за поинакво уживање во вашиот двор

Овие неколку домашни проекти ќе му дадат потполно ново значење на одморот во вашиот двор или на вашата тераса. Разгледајте каков материјал имате и фатете се за работа!

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-001.jpg

Кога конечно дојде времето за седенки под ведро небо, зошто да не ги направите уште повозбудливи и позабавни?

Никој не сака да седи на обични дрвени столчиња, ниту пак да пие пиво кое ќе му го сервирате на обичната, еднобојна масичка.

Но, со добра идеја и брза реализација можете да станете омилениот домаќин за летни забави. Еве како:

Столче на расклопување обложено со коноп, наместо платно

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-01.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-02.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-03.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-04.jpg


Платнена нишалка

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-05.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-07.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-08.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-09.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-10.jpg


Табуретка од стари материјали

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-11.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-12.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-13.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-14.jpg


Удобна лежалка

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-15.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-16.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-17.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-18.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-19.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-20.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-21.jpg

Уште 4 проекти на следната страна...Би можело да ве интересира:

Двор во Македонија уреден за мерак (фото) Во дворот на Зорица секој со задоволство би посакал да го испие утринското кафе....
Цвеќиња со кои ќе ја освежите градината и ќе ја дочекате пролетта Пролетта е едно од најубавите годишни времиња, во чии сончеви денови ретко кој н...
Како изгледа дворот на Белата Куќа, во кој има и тајна градина? (фото) Мишел Обама и Меланија Трамп се само дел од првите дами на Америка, кои го обожа...

Најчитани неделава