Мали цвеќиња кои кријат цели галаксии во себе


Мали цвеќиња кои кријат цели галаксии во себе

Сакате да допрете до далечните галаксии во универзумот, да имате можност да ги погледнете и да се фасцинирате на нив, но немате доволно силен телескоп? Некој смислил интересен начин како да ви ја овозможи оваа фантазија.

kako-da-se-od-druga-planeta-mali-cvekjinja-koi-krijat-celi-galaksii-vo-sebe-01.jpg

На Amazon можете да најдете петунии кои кријат цели универзуми во себе.

Нивното научно име е Petunia cultivars, а претставуваат темно виолетови, до сини петунии со уникатни бели точки на себе заради кои изгледаат како галаксии.

Баш како што навестува нивното име, во нив исто како да гледате во ноќното небо.

Различните бои се креирани како резултат на менувањето на температурите во текот на денот и ноќта.

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Креативноста на Јапонцитe: Градини ремек дела во задниот дел од камионите (фото) Цвеќе, трева, дрвца, па дури и клупи, Јапонците успеаја да прикажат дека градот ...
Замија-растение кое носи среќа и пари, а нема да успеат да го исушат и најнеспособните Доколку припаѓате на онаа категорија луѓе кои може да умртват и кактус, без гриж...
Во есен се сади! Еден цвет или грмушка, едно дрвце или цела една градинa Бетонот е сив, фасадите студени, но само едно дрво меѓу нив раѓа живост. А меѓу ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg