18 идеи како да направите градина како од бајките


18 идеи како да направите градина како од бајките

Престојот во градината за многу луѓе е еден од најдобрите делови во текот на целиот ден. Вистинско бегство од урбаната џунгла.

18-idei-kako-da-napravite-gradina-kako-od-bajkite-01

Без разлика дали надворешниот простор од вашиот дом е мал или голем, таму можете да ја ослободите фантазијата и да ја нахраните вашата душа.

Ако сакате ова лето вашата градина да дише во ритамот на бајките, имаме неколку идеи како да го сторите тоа.

Направете куќички за птици од дрво и обојте ги во ведри бои, од камчиња направете мали патеки и поставете фигури од керамика од анимираните филмови, искористете ги старите саксии и со рециклирани материјали направете форми инспирирани од бајките, извадете го вашиот сет за чајанки од детството и поставете го во дворот, засадете бонсаи дрвца, во стариот аквариум насадете неколку билки, старите чевли обесете ги на ѕидот од градината и во нив засадете цвеќиња...

Со овие едноставни трикови ќе постигнете вистинска магија:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како изгледа дворот на Белата Куќа, во кој има и тајна градина? (фото) Мишел Обама и Меланија Трамп се само дел од првите дами на Америка, кои го обожа...
8 симпатични идеи за мини градина во кујната како на Џејми Оливер Дали сте дел од оние кои сонуваат за прекрасна мала градина од зачини во куната,...
Винтиџ клупи за во вашата градина (фото) Без разлика дали ќе се одлучите за боја на дрво или бела нијанса или пак нешто п...

Најчитани неделава